Strona główna Konkursy Spektakl „Piotruś Pan” w Świdnicy

Spektakl „Piotruś Pan” w Świdnicy [KONKURS]

0

W magiczną krainę Nibylandii pełną niesamowitych przygód Piotrusia, Zagubionych Chłopców i Dzwoneczka zabiorą najmłodszych mieszkańców Świdnicy aktorzy z wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl „Piotruś Pan” zaplanowano 24 września o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Jedno podwójne zaproszenie na przedstawienie można wygrać w naszym konkursie.

Świdnicki Ośrodek Kultury spektaklem „Piotruś Pan” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha rozpoczyna sezon spektakli familijnych. Przedstawienie będzie pokazane 24 września o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim, w ramach projektu teatralnego „Czas na teatr”.

„Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? Znana i kochana przez dzieci baśniowa powieść sprzed stu lat została na nowo ujęta przez reżyserkę Karolinę Maciejaszek, która postanowiła stworzyć dwóch równorzędnych bohaterów – Piotrusia Pana i Wendy. Oprócz więc awanturniczej opowieści z niesamowitymi przygodami Piotrusia, Zagubionych Chłopców i wróżki Dzwoneczka, w przedstawieniu do głosu dochodzi także piękna historia o miłości i dojrzewaniu.

W spektaklu użyte są różne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki.
Czas trwania: 80 min, publiczność: 6+, bilet w cenie – 5 zł (sprzedaż Informacja Turystyczna w Świdnicy).

Zgarnij wejściówkę! Konkurs
Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Piotruś Pan” 24 września o godz. 16.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Piotruś Pan” na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie konkursowe. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Pytanie brzmi: Jak się nazywa autor powieści, w której przedstawione są przygody Piotrusia Pana? Na odpowiedzi czekamy do 12 września.

/oprac. AN/
Zdjęcia: ŚOK

Poprzedni artykułKrzyżowa zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa
Następny artykułPiłkarski Puchar Polski: Polonia-Stal walczy z Czarnymi Wałbrzych [RELACJA LIVE]