Strona główna 0_Slider Rozgościł się u księdza

Rozgościł się u księdza

5

Pojadł, popił, założył księżowską kurtkę i zabrał pieniądze. Świebodziczanin „obsłużył” się kompleksowo po włamaniu na jedną z plebanii.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku podjętych działań oraz przy wykorzystaniu psa służbowego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i włamanie do jednej z plebanii na terenie Świebodzic. Zatrzymany to 34-letni mężczyzna, który wykorzystał nieobecność księdza oraz gospodyni i po uprzednim siłowym wyważeniu drzwi okiennych od piwnicy dostał się do środka, a następnie… „rozgościł się”. O fakcie tym świadczą pozostałości po przygotowywanym posiłku oraz pozostawione butelki po alkoholu. Z plebanii mężczyzna dokonał także kradzieży kurtki oraz pieniędzy w kwocie około 250 zł – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Ksiądz oszacował straty łącznie na kwotę 420 złotych.

Sprawca włamania trafił do policyjnego aresztu, gdzie musiał wytrzeźwieć, bo miał prawie 3,4 promila alkoholu w organizmie. 34-latek usłyszał już zarzuty.

/opr. red./

Poprzedni artykułFaworyci nie zawiedli [FOTO]
Następny artykułDroga transportu rolnego w Wirach