Strona główna 112 Pijany nastolatek trzeźwiał w areszcie

Pijany nastolatek trzeźwiał w areszcie

0

Leżącego na ulicy młodego mężczyznę nad ranem w miniony czwartek zauważyli przechodnie i przekazali zawiadomienie Straży Miejskiej. Jak się okazało, chłopak był kompletnie pijany i dopiero po kilku godzinach udało się ustalić, kim jest.

31 sierpnia o godz. 4:50 strażnicy otrzymali informację, że na ul. Pobożnego w okolicach sklepu Biedronka leży mężczyzna – informuje Robert Sawicki ze Straży Miejskiej. –  Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Młody człowiek nie był w stanie przekazać żadnych informacji patrolowi, w związku z tym został doprowadzony do jednostki policji i tam osadzony do wytrzeźwienia. Dopiero w godzinach popołudniowych udało się ustalić, kim jest mężczyzna. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Osiedla Zawiszów. W związku z tym, że osoba była nieletnia strażnicy powiadomili rodziców, aby odebrali młodzieńca z Komendy Powiatowej Policji. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KPP Świdnica.

Straż Miejska przypomina, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona, a sankcje karne grożą za rozpijanie małoletniego przez dostarczanie mu alkoholu, ułatwianie spożycia lub nakłanianie do wypicia. Zachowanie takie stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

/Źródło SM/