Strona główna Wydarzenia Ofensywa wsparcia – 20 milionów dla przedsiębiorców

Ofensywa wsparcia – 20 milionów dla przedsiębiorców

0

Po dwóch latach od ostatniej pożyczki w ramach Inicjatywy JEREMIE, Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, tym razem w ramach konsorcjum, wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego „AGROREG”, od października 2017 roku rozpoczną nabór wniosków pożyczkowych w ramach nowo utworzonego Instrumentu Finansowego – Pożyczka Rozwojowa.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych i ARR „AGROREG” jako nieliczne z rodzimych, dolnośląskich instytucji wspierania przedsiębiorczości, zdobyły największą ilość punktów w dziesięciomilionowej części ogłoszonego przez BGK przetargu. Dzięki temu, wraz z wkładem własnym, do dyspozycji dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest ponad 12 mln złotych oraz dodatkowe 10 mln z prawa opcji!

W ramach projektu można będzie ubiegać się o pożyczki w maksymalnej kwocie 500 000 zł przy 5 -letnim okresie spłaty. Koszt z jakim będzie musiał zmierzyć się przedsiębiorca to tylko oprocentowanie, które rozpoczyna się od 1,83% i jest stałe przez cały okres trwania umowy. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat i prowizji związanych z udzieleniem i obsługą pożyczki.

Środki mogą otrzymać nowo utworzone firmy jak i te, które funkcjonują już na rynku. Środki można przeznaczyć na przedsięwzięcia zwiększające zastosowanie innowacji oraz przedsięwzięcia rozwojowe i inwestycje przedsiębiorstw, przyczyniające się do zwiększenia ich konkurencyjności. Te cele osiągnąć można finansując innowacyjne produkty, procesy i usługi, a także rozwój/rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa czy inwestycje w sprzęt produkcyjny, nowoczesne maszyny i urządzenia, które przyczynią się do zwiększenia skali działalności firmy lub wzrostu zasięgu jej oferty.

Wspomnieć należy, że w ramach tego projektu, na całym dolnym Śląsku, jedno przedsiębiorstwo może dostać tylko jedną pożyczkę. Nie mogą ubiegać się o nią w szczególności przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji, podlegający wykluczeniu z możliwości dostępu do środków publicznych a także ci, którym wypowiedziano wcześniej zawarte umowy pożyczki z SSIG.

W celu zapoznania się z regulaminem udzielania pożyczek, pobrania formularza wniosku oraz załączników zapraszamy pod adres strony internetowej SSIG http://ssig.pl/pozyczka-rozwojowa-pliki-do-pobrania/

Wnioski rozpatrywane są niezwłocznie, jednak nie dłużej niż 30 dni. W celu uzyskania szczegółowych informacji i wyjaśnień prosimy o kontakt z naszymi specjalistami pod numerami telefonów: 695-946-414, 695-946-415 oraz 530-573-081.

Pula środków ograniczona!

/artykuł przygotowany przez SSIG/

Poprzedni artykułSzlagier I ligi w Świdnicy. Wicelider kontra lider!
Następny artykułPiłkarz Polonii-Stali powołany do kadry Polski!