Strona główna 0_Slider Od dzisiaj zmiany na ul. Księcia Bolka Świdnickiego

Od dzisiaj zmiany na ul. Księcia Bolka Świdnickiego

2

Dzisiaj rozpoczynają się prace związane z wymianą sieci wodociągowej pod ul. Księcia Bolka Świdnickiego wraz z wymianą przyłączy do kamienic. Mogą wystąpić okresowe przerwy w dostępie do bieżącej wody, zmieniona też będzie organizacja ruchu drogowego – zapowiada Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

To element tegorocznego planu wymiany świdnickiej sieci wodociągowej, który obejmuje w tym miejscu wymianę 340 metrów sieci i zastąpienie jej nową rurą 160 mm PE. W efekcie prac zmniejszy się awaryjność i poprawione zostaną niektóre parametry dostarczanej do mieszkań wody.

Prace wykonywane będą metodą bezwykopową aby do minimum zniwelować zniszczenia substancji drogowej. W pierwszym etapie prace odbywać się będą na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Łukasińskiego i spowodują zwężenie jezdni, które pociągnie za sobą konieczność wprowadzenia na tym odcinku jednego kierunku jazdy, w dół ul. Ks. Bolka. Niemożliwy zatem będzie skręt z ul. Łukasińskiego.

O kolejnych możliwych zmianach w organizacji ruchu drogowego w tej okolicy informować będziemy na bieżąco – zapewnia ŚPWiK. Informacje o planowanych przerwach w dostawie wody znajdować się będą drzwiach wejściowych do klatek schodowych. W przypadku wątpliwości można telefonować pod numer alarmowy ŚPWiK 994.

Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Księcia Bolka Świdnickiego to 30 października 2017.

/Źródło ŚPWiK/

Poprzedni artykułPosłuchane 3.0: Jesienny koncert z REBEKĄ
Następny artykułŚwidnicki Tydzień Bliskości po raz trzeci