Strona główna 0_Slider Nowy kompleks boisk „ochrzczony”

Nowy kompleks boisk „ochrzczony” [FOTO]

5

Wynik inauguracyjnego meczu był dla szkoły bolesny, ale warto przełknąć tę żabę, bo docelowo uczniowie będą mieli gdzie podnieść swoje umiejętności i zrewanżować się starostwu. Dzisiaj oficjalnie otwarto kompleks boisk przy Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Inwestycja była gotowa dwa tygodnie przed terminem.

W pierwszym meczu piłkarskim naprzeciwko siebie stanęli przedstawiciele powiatu ze starostą Piotrem Fedorowiczem, wicestarostą Zygmuntem Worsą, przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Sołtysem, dyrektorami szkół i znakomitym piłkarzem I-ligowych zespołów Jarosławem Lato oraz nauczyciele i uczniowie ZSB-E w Świdnicy. W zasadzie był to prawie bratobójczy pojedynek, bowiem znaczna część drużyny starostwa złożona była z absolwentów „Budowlanki”. Wynik 10:4 dla starostwa.

Ten rezultat na pewno będzie można poprawić, bo uczniowie nareszcie mają gdzie trenować nie tylko zespołowe dyscypliny. W skład kompleksu wchodzą boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i nożną o wymiarach 2016 m2, skocznia w dal i do trójskoku, bieżnia o długości 120 m, kort tenisowy oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Cały teren został ogrodzony. Inwestycja wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej, nadzorem budowlanym i wycinką drzew kosztowała ok. 1,225 miliona złotych, a środki w całości pochodziły z budżetu powiatu. – Bardzo fajny kompleks, na pewno się przyda. Dotychczas ćwiczyliśmy głownie w hali, teraz mamy lepsze warunki na powietrzu – mówi Rafał Kopyciak, jeden z uczniów, pasjonujący się piłką ręczną.

Jak informuje dyrektor placówki, Krystyna Kowalonek, z obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie. Na razie jednak czas użytkowania będzie ograniczony do godzin dziennych. – Zastanawialiśmy się nad oświetleniem, ale ostatecznie ten pomysł nie został zrealizowany. Może w przyszłości – mówi starosta Piotr Fedorowicz. Pojawiły się głosy, że wraz z budową boisk zniknęły sprzęty do ćwiczeń, lubiane przez uczniów. – Wszystko, co było tu wcześniej, nie nadawało się do eksploatacji – tłumaczy starosta i dodaje, że pomysł ustawienia np. nowych drążków do podciągania zostanie rozważony.

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych jest trzecią szkołą prowadzoną przez powiat w Świdnicy, w której poprawiła się baza sportowa. W ostatnich latach Zespół Szkół Ekonomicznych zyskał nowa halę sportową, a o kompleks boisk wzbogaciło się III LO.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJesień w Świdnicy [ZDJĘCIA]
Następny artykuł„Szóstka” najlepsza w turnieju piłkarskim [FOTO]