Strona główna 0_Slider Kolejny salon gier zlikwidowany

Kolejny salon gier zlikwidowany

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Zdjęcie archiwalne

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki pieniężne w kwocie niemal 15 tysięcy złotych  oraz 7 automatów do gier hazardowych o wartości  14 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułTaki „sprytny” [VIDEO]
Następny artykułPotok w remoncie