Strona główna 0_Slider Kolejne fotopułapki na podrzucających śmieci

Kolejne fotopułapki na podrzucających śmieci

1

Tym razem Dobromierz postanowił poradzić sobie z problem „dzikich” wysypisk za pomocą sprytnych urządzeń rejestrujących ruch. Pierwsze fotopułapki pojawiły się w gminie i już skutecznie odstraszają osoby podrzucające śmieci.

Mieszkańcy zostali poinformowani o zakupie kilku fotopułapek. Zdecydowaliśmy się na nie, ponieważ mamy dosyć duży problem z „dzikimi” wysypiskami. Nawet przy gniazdach, czyli pojemniki na odpady selektywne, pojawiają wszelkiej maści śmieci. To wszystko wpływa na koszty funkcjonowania całego systemu gospodarowania odpadami – mówi Monika Borysewicz, sekretarz gminy Dobromierz. Fotopułapki już spełniają swoje funkcje. – W miejscach, gdzie zostały zamontowane sytuacja się uspokoiła. Wcześniej podrzucane były meble, kanapy, zderzaki i inne rzeczy. Wszystko, co można było sprzątając nieruchomość wynieść, pojawiało się na nielegalnych wysypiskach – dodaje.

Cała sytuacja jest niezrozumiała dla nas z tego względu, że przy wszystkich nieruchomościach są pojemniki na śmieci. Mamy także wiele miejsc, w których utworzone zostały tzw. „gniazda”. Nie wiemy zatem, skąd bierze się potrzeba podrzucania śmieci – zauważa. Dobromierz podobnie jak większość gmin prowadzi także zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Śmieci można oddać również w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Dobromierzu (PSZOK) zlokalizowanym przy ul. Cmentarnej 14 w Dobromierzu.

Gmina apeluje także do mieszkańców, którzy są świadkami wyrzucania w miejscach niedozwolonych o kontakt z odpowiednimi służbami – 997 lub 112 Policja czy 74 85 86 217 w. 16 Urząd Gminy Dobromierz. O zajściu można poinformować również wysyłając maila z danymi osoby nielegalnie wyrzucającej odpady na adres: [email protected]

Tekst: AN
Zdjęcie: UG Dobromierz

Poprzedni artykułRowerowy happening z mistrzami
Następny artykułPowalczyli na wymagającej trasie