Strona główna 0_Slider Grzybowy sezon w pełni

Grzybowy sezon w pełni [FOTO/KONKURS]

0

Zbieranie grzybów jest jednym z najbardziej lubianych przez Polaków sposobów na spędzanie wolnego czasu. Sezon jest w pełni i lasy zaroiły się od amatorów poszukiwań narodowego przysmaku. Prawdziwe żniwa udokumentował jeden z czytelników Swidnica24.pl.

Pan Piotr wybrał się w miniony weekend w okolice miejscowości Przewóz w Lubuskiem, a efekt robi wrażenie! Przy okazji grzybobrania warto zachować czujność, a żadnym wstydem nie będzie zabranie ze sobą atlasu grzybów. Pomocą mogą służyć również grzyboznawcy w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, jednak w Świdnicy w tej chwili z takiej porady nie można skorzystać z powodu choroby specjalisty. Najbliższa osoba uprawniona jest w sanepidzie w Dzierżoniowie. Można się tam zgłaszać po bezpłatną poradę (tylko w przypadku zbiorów na własny użytek) od 8.00 do 13.00.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup grzybów, warto decydować się tylko na te, które otrzymały atest uprawnionego grzyboznawcy.

Czytelników Swidnica24.pl zachęcamy do nadsyłania zdjęć z aktualnych zbiorów. Na najładniejszy okaz czeka nagroda – 2 bilety do CINEMA 3D. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres [email protected] W tytule proszę wpisać Grzyby, w treści podać imię i nazwisko autora zdjęcia oraz datę, miejsce wykonania oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska na portalu Swidnica24.pl. Na zdjęcia czekamy do 25 września 2017 roku.

/asz/

Poprzedni artykułJubileuszowe żeglowanie. Ostatnie dni na zapisy
Następny artykułNowy parking w Lutomi Dolnej