Strona główna 0_Slider Bazarek dla bezdomnych psiaków i kociaków

Bazarek dla bezdomnych psiaków i kociaków

0

Po raz czwarty Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy wystartowało z akcją „Bazarek dla naszych bezdomniaków”. Można na nim wylicytować wiele ciekawych przedmiotów i usług, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie psiaków i kociaków. Wśród fantów przekazanych placówce przez przyjaciół i miłośników zwierząt znajdują się chociażby książki, ręcznie robione zakładki i pocztówki, biżuteria, a nawet stylizacja paznokci czy masaż relaksacyjny.

Bazarek zapoczątkowali nasi wolontariusze, którzy postanowili przekazać swoje przedmioty i wystawić je do licytacji, by wspomóc psy i koty ze schroniska. Akcja zyskała rozgłos i zaczęły pojawiać się fanty przynoszone przez mieszkańców – mówi Adrianna Kaszuba ze świdnickiego schroniska. Pierwsza edycja bazarku odbyła się na wiosnę i miała pomóc Mańkowi. – Piesek został znaleziony na ul. Ceglanej w Świdnicy i zmagał się z zespołem suchego oka. Bazarek miał pomóc zebrać fundusze na leczenie Mańka i zakup specjalistycznych maści – opowiada. Kolejne edycje akcji przeznaczono na chociażby dodatkowe badania krwi i profilaktykę u starszych piesków. Z każdej udało się uzbierać około 400 – 500 zł.

Czwarta odsłona „Bazarku dla bezdomniaków”, ogłoszonego w formie wydarzenia na fanpage’u schroniska, wystartowała 29 sierpnia. Zebrane środki z akcji zostaną także przeznaczone na leczenie zwierzaków. – W okresie letnim jest mnóstwo małych kociąt, które trafiają do nas chore i wymagają testów. W schronisku mamy też dużo psów, które są w złym stanie i potrzebują badań. Pomagamy także dokarmiać koty i sterylizować zwierzaczki właścicielskie – wyjaśnia Adrianna Kaszuba. Akcja więc ma wesprzeć działalność dodatkową schroniska, a z trwającego bazarku udało się już uzbierać 1000 zł. – Staramy się robić coś ponad minimum niż wymaga się od nas ustawowo, a to niestety kosztuje. Więc tego typu akcje są dla nas olbrzymim wsparciem. Mamy nadzieję, że taką pomoc uda się utrzymać i dzięki temu będziemy mogli robić jeszcze więcej i pomagać zwierzakom na większą skalę – stwierdza.

Fanty można licytować do 11 września. – Mamy ponad 60 przedmiotów przeznaczonych do licytacji, ale ciągle dostajemy nowe rzeczy. Fanty podarowali nam przyjaciele i sympatycy schroniska. Wśród nich są przedmioty, które były nietrafionym zakupem, prezentem i nieużywane leżą w domu albo przeczytane książki czy nawet usługi, w tym masaż relaksacyjny, konsultacji dietetycznej i stylizacji paznokci. Przedmioty dostają drugie życie – dodaje Adrianna Kaszuba. Licytacje przedmiotów odbywają się w komentarzach wydarzenia utworzonego na fanpage’u schroniska „Bazarek dla naszych bezdomniaków”. Po zakończeniu akcji pojawi się tam post podsumowujący zwycięzców licytacji. Przedmioty będzie można odebrać w godzinach pracy schroniska lub wysłane zostaną pocztą.

Tekst: AN
Zdjęcia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Poprzedni artykułAkademia Sztuk Walki w Galerii Świdnickiej
Następny artykułRozgorączkowane Kino na Szpilkach [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]