Strona główna 0_Slider Znów to zrobił! Paweł Fajdek mistrzem świata!

Znów to zrobił! Paweł Fajdek mistrzem świata!

1

Paweł Fajdek po raz kolejny potwierdził swoją dominację w konkurencji rzutu młotem. Wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów po raz trzeci z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Tym razem okazał się najlepszy w Londynie…

FOTO: Facebook Pawła Fajdka

Zwycięstwo w stolicy Anglii ma dodatkowy smaczek. Pięć lat temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Fajdek wymieniany był jako jeden z faworytów do medalu. Niestety spalił wtedy trzy próby i nie przebrnął eliminacji do finałowego konkursu. Teraz było inaczej. Dwa dni temu nasz młociarz pewnie wszedł do decydującej rozgrywki, a dziś nie pozostawił rywalom złudzeń, kto jest najlepszym młociarzem na świecie. Zaczęło się nieco nerwowo, bo od spalonej pierwszej próby. Następnie Fajdek rzucił na zaliczenie 77,09 m, ale dalej było już tylko lepiej. W czwartym rzucie młot powędrował na odległość 79 metrów i 81 centymetrów i jak się okazało to była najlepsza próba naszego sportowca. Ze srebrnym medalem rywalizację szczęśliwie zakończył startujący pod neutralną flagą Walerij Pronkin (78,16), który w swoim ostatnim rzucie przeskoczył drugiego z biało-czerwonych Wojciecha Nowickiego (78,03).

Złoto Pawła Fajdka wywindowało polską reprezentacją na fenomenalne trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Ustępujemy miejsca jedynie lekkoatletom z USA i Kenii, będąc najlepszą ekipą z terenu Starego Kontynentu. Paweł Fajdek powiększył w Londynie swoją bogatą kolekcję trofeów. W swojej kolekcji posiada już m.in. trzy złote medale mistrzostw świata (Moskwa – 2013, Pekin – 2015, Londyn – 2017), złoto Mistrzostw Europy z Amsterdamu (2016), srebro Mistrzostw Europy z Zurychu (2014), czy też trzy złota Uniwersjady (Shenzhen – 2011, Kazań – 2013, Gwangju – 2015). Do kolekcji brakuje jedynie medalu olimpijskiego. Ten miejmy nadzieję zawiśnie na jego szyi w 2020 roku w Tokio!

Poprzedni artykułSiatkarki Polonii szlifują formę
Następny artykułOłówek Pawła: Noc Perseidów