Strona główna 0_Slider Zaprzyjaźnieni raperzy na pożegnalnym koncercie Mantra Skład

Zaprzyjaźnieni raperzy na pożegnalnym koncercie Mantra Skład [FOTO]

7

Mantra Skład, pomimo wydanego debiutanckiego albumu „Kolabo Mixtape” i nowego singla „Czekam na ten moment” nagranego w Londynie, zwiesza swój muzyczny projekt. Wiadomością o odejściu ze sceny po 13 latach tworzenia muzyki podzielił się z publicznością świdnicki raper Demia Doberman na pożegnalnym koncercie. Jak tłumaczył muzyk, podjął taką decyzję ze względu na poważne problemy z gardłem.

Koncert Mantry odbył się w ramach trwających w Świdnicy Targów „Zdrowie ma Smak” i II Świdnickiego Festiwalu Piwa. Świdnickiemu składowi hip-hopowemu powstałemu w 2015 roku z inicjatywy dwóch raperów – Demii Dobermana oraz Zielonego NzU – na scenie towarzyszyli goście specjalni. – Koncert udał się świetnie. Na swoim podwórku zawsze gra się rewelacyjnie. Po raz pierwszy wystąpił dziś u nas bytomski raper Kwiato, którego udało mi się ściągnął z Londynu. Wcześniej występowałem u Kwiata na płycie „F5”, którą przyjechał do nas promować. Pojawili się także GBK, Whip, Nixon i Krynio z KZC – mówił Demia Doberman, Daniel Warakomski.

Koncert stanowił pożegnanie świdnickiego muzyka ze sceną. – Powodem odejścia po 13 latach z muzycznej sceny są bardzo poważne problemy z gardłem. Na pewno w jakiś sposób będę się zajmował muzyką, ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie – stwierdził Demia Doberman.

Mantra Skład, którą współtworzył świdnicki raper, zawiesza swój projekt. – W tym momencie Zielony NzU będzie prowadził karierę solową i po dosyć długiej przerwie planuje nagrać album. Jeśli zdrowie pozwoli być może jeszcze coś wspólnie wydamy – zauważył.

A jakie są najbliższe plany muzyka? – Będę się teraz skupiał na prywatnym życiu. Wyjeżdżam ze Świdnicy, a przede mną – praca, życie, dom i rodzina – mówił. – Będę miał też bardzo dużo wspólnego z filmem, ale więcej o tym powiem przy okazji premier – dodał.

***
Demia Doberman, ex-wokalista takich grup jak Human Inner Vision, Rebel Division czy Zakaz Wjazdu, na swoim koncie posiada trzy długogrające krążki – „Zakaz Wjazdu” z 2011 roku, solowy materiał „A.K.A.Demia” wydany pod szyldem Demii Dobermana (wyd.Pro Rec 2015) oraz wspólny materiał z Zielonym NzU, „Kolabo Mixtape” jako Mantra Skład (2016). Demia współpracował z takimi artystami jak: Fu, Pono, Koras, Peja, Kaen, Szymon Chudy, Kwiato, Dj Bambus (Paktofonika, Pokahontaz, Grubson), Poszwixxx, Martyna Baranowska. Jest laureatem konkursu „Pro Test” zorganizowanego przez wytwórnię Pro Rec oraz sięgnął po grand prix świdnickiego przeglądu muzycznego „Truskawka” ze swoim Demia Doberman live bandem. Daniel Warakomski autorem oficjalnego hymnu jednego z największych klubów motocyklowych w Polsce „Road Runners MC” pt. „Paliwo dla Śmierci”. Wraz z żarowskim raperem EL P, utworem „Kiedy Odejdę” promował film w reżyserii Kacpra Anuszewskiego „Myszy i Szczury” który zyskał uznanie krytyków na licznych festiwalach kina offowego.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński
Film: Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułKoncert w rocznicę kanonizacji św. Jadwigi
Następny artykułŚwietna frekwencja podczas koszykarskiego Domino Streetball Cup! [FOTO]