Strona główna 0_Slider Włoska fiesta w sercu Świdnicy. Stefano Terrazzino roztańczył tłumy

Włoska fiesta w sercu Świdnicy. Stefano Terrazzino roztańczył tłumy [FOTO]

2

Gorące rytmy latynoskie, największe przeboje włoskiej muzyki i porywający tłumy taniec zapanował na koncercie Stefano Terazzino w Świdnicy. W sercu miasta zagościła słoneczna Italia i radość wspólnej zabawy z popularnym włoskim wokalistą i tancerzem. Ze znanym z programu „Taniec z gwiazdami” artystą świdniczanom trudno było się rozstać.

Choć Stefano Terrazzino chwilkę dłużej kazał na siebie poczekać zniecierpliwionej publiczności, to wszelki narosły wówczas dystans minął, gdy tylko pojawił się na scenie i rozpoczął włoską fiestę wspólnie ze świdnicką publicznością. Pochodzący z Sycylii tancerz, wokalista i aktor razem z towarzyszącymi mu muzykami przeniósł do Świdnicy słoneczną, radosną Italię i porwał do zabawy tłumy.

Przez blisko półtorej godziny publiczność słuchała, ale także angażowana przez artystę chętnie śpiewała największe przeboje włoskiej muzyki. Na koncercie pojawiły się takie utwory jak chociażby „Volare”, „Mambo Italiano” czy „Azzuro”.

Energia i radość płynęły również z tańca, który towarzyszył muzycznemu wstępowi. Stefano Terrazzino wraz z tancerką Pauliną Biernat rozbudzał artystyczne emocje w gorących rytmach tańców latynoamerykańskich. Na scenie pojawiły się także świdniczanki, które nie tak dawno spędziły wakacje na obozie tanecznym na Sycylii wraz z popularnym i lubianym tancerzem znanym z programu „Taniec z gwiazdami”.

Zresztą z zaproszenia pokazania swoich umiejętności tanecznych, ale i wokalnych na scenie chętnie korzystała publiczność. Na długo pozostanie w pamięci włoski taniec ludowy „Tarantella”. Stefano Terrazzino zszedł ze sceny i tańczył z zachwyconą publicznością. Świdniczanom trudno było rozstać się z artystą. Na bis wokalista wykonał m.in. „Nie płacz kiedy odjadę”.

Stefano Terrazzino wystąpił w Świdnicy w ramach XI Targów „Zdrowie ma Smak” i II Świdnickiego Festiwalu Piwa. Dziś jeszcze będzie można odwiedzić kiermasz zdrowej żywności oraz skosztować mnóstwa rodzajów piwa rzemieślniczego od godz. 10.00 do 16.00. Na scenie o godz. 12.00 wystąpi Kapela podwórkowa z ulicy Hutniczej.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPiłkarze Polonii-Stali walczą z MKP Wołów [RELACJA LIVE]
Następny artykułKoncert w rocznicę kanonizacji św. Jadwigi