Strona główna Wydarzenia Marcinowice Wizytacje w szkołach

Wizytacje w szkołach

0

Nowy rok szkolny 2017/2018 już za pasem. Przed jego rozpoczęciem wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski wraz z inspektor ds. oświaty p. Honoratą Błońską w dniach 18, 23 i 24 sierpnia udali się z wizytą do szkół z terenu gminy i spotkali się z dyrektorami.

Podczas wizyt omawiano przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2017/2018. Przedyskutowano zarówno zmiany w obowiązującym prawie oświatowym, jak i zmiany organizacyjno-kadrowe w działalności szkół.

Poruszono tematy chociażby Systemu Informacji Oświatowej, dostosowania statutów szkół do obowiązujących przepisów czy rządowego programu AKTYWNA TABLICA. Omawiano również realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, projektu „Umiem pływać” II etap w roku 2017 (projekt realizowany przy współpracy z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu), zmiany do arkusza organizacji szkół oraz dotację celowej na zakup podręczników.

Najważniejszą jednak częścią prowadzonych rozmów była kwestia zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków dla uczniów i pracowników szkół. Wspólnie oceniono warunki korzystania z obiektów szkolnych oraz zweryfikowano stan techniczny budynków i otoczenia.

Ponadto przedyskutowano problematykę konieczności zakupu materiałów, sprzętu i pomocy dydaktycznych oraz potrzeb remontowych (m.in. remontu chodnika prowadzącego do placu zabaw przy szkole w Wirach, remontu boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Strzelcach, uzupełnienie pomocy dydaktycznych do nauczania przedmiotów z chemii czy fizyki).

W Gminie Marcinowice od 1 września 2017 r. funkcjonować będą trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Marcinowicach z klasami gimnazjum (do 31 sierpnia 2017 r. Zespół Szkół w Marcinowicach), Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach oraz Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach.

/Urząd Gminy w Marcinowicach/

Poprzedni artykułLokatorzy winni MZN-owi ponad 30 milionów złotych, MZN winien 1,7 miliona wspólnotom
Następny artykułZ MKP Wołów o drugą wygraną w sezonie [RELACJA LIVE, TERMINARZE]