Strona główna 0_Slider Tradycyjne smaki i zdrowa żywność na świdnickim Rynku

Tradycyjne smaki i zdrowa żywność na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Pachnące chleby z mąki owsianej, żytniej czy razowej, czekoladowe ciasto z dyni, sery kozie i krowie z dodatkami czarnego bzu, czarnuszki czy suszonych pomidorów, tradycyjnie wyrabiane pasztety i wędliny czy mnóstwo różnych owocowych i warzywnych przetworów oraz soków, można odnaleźć na XI Targach „Zdrowie ma Smak”. Kiermasz zdrowej, nieprzetworzonej i regionalnej żywności rozpoczął się na świdnickim Rynku. Wydarzenie z występami, koncertami i badaniami potrwa do niedzieli. Towarzyszy im II Świdnicki Festiwal Piwa. Gwiazdą będzie tancerz i wokalista Stefano Terrazino.

XI Targów „Zdrowie ma smak” organizowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy, w ramach Dni Promocji Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej, rozpoczęło się dziś o godz. 10.00. Na świdnickim Rynku pojawia się coraz więcej stoisk ze żywnością prozdrowotną i regionalną. Na stoiskach można znaleźć różnego rodzaju chleby i sery z mnóstwem dodatków m.in czarnego bzu czy czarnuszki, tradycyjne wytwarzane pasztety i wędliny, kiszonki, nalewki, miody. Nie brakuje potraw na gorąco, a także najróżniejszych gatunków piw, przede wszystkim rzemieślniczych.

Jeszcze dzisiaj degustacjom i zakupom będą towarzyszyć występy artystyczne. Na „Stragan Kultury” zaprasza świdnicki Jubilat z przyjaciółmi. W Świdnicy gości grupa „Bugojno” z Bośni. Oba zespoły wystąpią dziś o godz. 17.00 na oficjalnym otwarciu targów na świdnickich Rynku.

A już w sobotę od 10.00 będzie można skorzystać z szerokiej oferty darmowych badań. wieczorem natomiast wystąpi gwiazda, tancerz i wokalista Stefano Terrazino. Targi „Zdrowie ma smak” potrwają do niedzieli, 27 sierpnia.

Program:

Zdjęcia: Dariusz Nowaczyńskim

AN
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZ MKP Wołów o drugą wygraną w sezonie [RELACJA LIVE, TERMINARZE]
Następny artykułZderzenie osobówki z TIR-em. Są ofiary śmiertelne FOTO]