Strona główna Sport Piłka nożna Świetna inauguracja sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali Świdnica

Świetna inauguracja sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali Świdnica

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica rozpoczęli sezon 2017/2018 Ligi Dolnośląskiej Juniorów z wysokiego „C”. Podopieczni trenera Szymona Majcherczyka pokonali spadkowicza z Centralnej Ligi Juniorów – FC Academy Wrocław 3:1. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Gładysz i Szymon Tragarz.

Początek spotkania należał do gości ze stolicy Dolnego Śląska. FC Academy dłużej utrzymywało się przy piłce i naciskało na defensywę biało-zielonych. Jako pierwsi do siatki trafili jednak świdniczanie po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Mateusza Gładysza. Rywale jeszcze przed przerwą zdążyli wyrównać na 1:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron wrocławianie zaczęli opadać z sił, nie wytrzymując szybkiego tempa meczu. Spustoszenie na połowie przeciwników siał wprowadzony po przerwie Szymon Tragarz. To właśnie on strzelił w 80. minucie na 2:1 po świetnej akcji prawą stroną boiska. Dwie minuty później Tragarz znakomicie dograł do Gładysza, który z bliskiej odległości ustalił rezultat pojedynku.

Polonia-Stal Świdnica – FC Academy Wrocław 3:1 (1:1)

Polonia-Stal: Koziarz, Krupczak, Korólczyk, Mazanka, Florian, Iwanio, Somala, Sikora, Kopacz, Gładysz, Filipczak oraz Tragarz, Gerus, Pitura, Gonek, Hądzlik, Jastrzębski