Chwilowa burza z piorunami dała się we znaki. W Krzczonowie piorun rozłupał drzewo, a w Strzegomiu uderzył w dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Skutki burzy usuwa Straż Pożarna.
Po dzisiejszej burzy z piorunami strażacy byli wzywani kilkakrotnie. Interwencje podjęli m.in. w Rogoźnicy i w Krzczonowie, w którym piorun rozłupał drzewo przy drodze. – W Strzegomiu piorun uderzył w dach wielorodzinnej kamienicy i uszkodził dachówki. Strażacy zabezpieczają miejsce. Nikomu nic się nie stało – informuje Jacek Kurczyński, rzecznik PSP Świdnica.
Jak przestrzega Biuro Zarządzania Kryzysowego, należy zachować szczególną ostrożność i zabezpieczyć wszystkie przedmioty, znajdujące się chociażby na balkonach, w ogródkach czy na podwórkach. Należy wystrzegać się także parkowania samochodów w miejscach narażonych na spadające konary lub przedmioty.
/red./
/Film i zdjęcia od czytelnika/




![Bolko II już oficjalnie ma swój skwer w Świdnicy. Lech Kaczyński patronem innego zielonego terenu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/skwery-Bolka-Malego-i-Lecha-Kaczynskiego-2025.11.19-11-238x178.jpg)

![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/straz-pozarna-3-—-kopia-100x75.jpg)

![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)