Strona główna 0_Slider Rusza Krzyżowa-Music 2017

Rusza Krzyżowa-Music 2017 [KONKURS]

0

W tym roku, od 15 do 27 sierpnia, już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką paletą dzieł muzyki klasycznej –  od baroku po współczesność.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Owoce swojej współpracy Mistrzowie i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas 9 koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdrój, Świdnicy i na Zamku Książ.

Festiwal, to jednak nie tylko koncerty. W ramach Krzyżowa-Music odbędą się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak „Muzycy na emigracji” oraz „Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. Wyjątkowym gościem jednego z takich spotkań będzie Andrzej Szpilman, syn prześladowanego przez nazistów kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Odczyta w obecności swojej matki, Haliny Szpilman, ich poruszającą autobiografię. Ten wieczór będzie moderowany przez Franka Harders-Wuthenowa, który w pałacu w Krzyżowej przedstawi swoją wystawę pt: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945”. Oprawą wieczoru będą utwory fortepianowe Chopina i Szpilmana.

Festiwal Krzyżowa-Music odbywa się pod patronatem Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, Witolda Waszczykowskiego i Sigmara Gabriela.

Tegoroczne koncerty:

17, 24 i 25 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Koncertowej odbędą się koncerty w Krzyżowej, podczas których prezentowane będą dzieła m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka, Grażyny Baciewicz, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Władysława Szpilmana

18 sierpnia w ramach Festiwalu „Ensemble” na Zamku Książ z dziełami m.in. Johannesa Brahmsa und Leoša Janáček

20 sierpnia w Kościele Pokoju w Świdnicy należącym do Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO; w programie dzieła m.in. Roberta Schumanna i Paula Schoenfielda

26 sierpnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój z kwintetem fortepianowym Césara Francka

26 sierpnia o godz. 12:30 w Krzyżowej odbędzie się koncert gościnny Festiwalu „Ensemble” z Zamku Książ.

27 sierpnia o godz. 18.00 we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska i jednym z najpiękniejszych miast Polski, odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Festiwalu Krzyżowa-Music w Synagodze Pod Białym Bocianem, podczas którego będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy.

Bilety dla czytelników portalu Świdnica24.pl

Dla czytelników portalu mamy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na koncerty organizowane w ramach festiwalu:

17.08.2017, godz. 19.30
Koncert otwarcia w Krzyżowej

18.08.2017, godz. 19.30
Koncert Krzyżowa-Music na Festiwalu Ensamble na Zamku Książ

19.08.2017, godz. 19.30
Koncert wieczorny w Krzyżowej

20.08.2017, godz. 19.30
Koncert w Kościele Pokoju w Świdnicy

Pytanie brzmi: Która edycja festiwalu Krzyżowa-Music odbędzie się w tym roku i kto pełni rolę dyrektora artystycznego?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] w tytule podając hasło „Krzyżowa Music”. W treści maila proszę podać imię, nazwisko, nr telefonu (do wiadomości redakcji) oraz umieścić zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. O przyznaniu biletów na konkretny koncert zdecyduje Redakcja. Odpowiedzi należy przesyłać do 14 sierpnia włącznie. Rozwiązanie nastąpi w tym dniu wieczorem.

Więcej informacji o festiwalu:

www.krzyzowa-music.eu

www.facebook.com/krzyzowamusic

Poprzedni artykułBilans nawałnicy nad Świdnicą
Następny artykułObrazy malowane przez matkę i córkę[FOTO]