Strona główna Wydarzenia Siłownia pod chmurką w Mrowinach

Siłownia pod chmurką w Mrowinach [FOTO]

0

Mieszkańcy Mrowin będą mogli korzystać z kolejnej formy wypoczynku na świeżym powietrzu. Na boisku sportowym powstała właśnie ścieżka zdrowia. Zainstalowano na niej 10 urządzeń do ćwiczeń sportowych. To pomysł samych mieszkańców, którzy właśnie na takie zadanie inwestycyjne, zdecydowali się wydatkować środki finansowe funduszu sołeckiego. 

To nie pierwszy tego typu obiekt na terenie naszej gminy, ale pierwszy taki w Mrowinach, który ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Z takiej plenerowej siłowni korzystają już Żarowianie. Teraz kolej na naszych mieszkańców. Wśród zamontowanych urządzeń na siłowni zewnętrznej znajdują się biegacz, orbitek, wiosło, rowerek, jeździec, drążki, prasa nożna i wiele innych. Wybór jest więc naprawdę duży – mówi radny Roman Konieczny.

Nowe urządzenia, łącznie z projektem mapy oraz korytowaniem terenu kosztowały 21.400,55 złotych. Zadanie to zostało w całości sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów, z wydatków funduszu sołeckiego i zgonie z decyzją samych mieszkańców.

Na razie urządzenia są jeszcze zabezpieczone, ale już niebawem będzie można z nich korzystać. Jak zapewniają mieszkańcy wsi, również plac przy ścieżce zdrowia nabierze nowego wyglądu.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułSiatkarki Polonii zagrają z ekipą z Orlen Ligi
Następny artykułChcą przeżyć wielką przygodę i pomóc dzieciom. Maluchem wyruszą w rajdzie Złombol [FOTO]