Strona główna 0_Slider Ruszają kolejne prace na ul. Kościelnej. Zmiana organizacji ruchu

Ruszają kolejne prace na ul. Kościelnej. Zmiana organizacji ruchu [MAPKA]

0

Z uwagi na wzmożony ruch turystyczny podczas Festiwalu Bachowskiego na czas jego trwania przerwane zostały prace przy budowie ciepłociągu przy ul. Kościelnej. Od środy, 9 sierpnia startują działania na odcinku od internatu III LO do ul. 1-go Maja.

Realizacja drugiego etapu będzie o tyle skomplikowana, że na wysokości siedziby stowarzyszenia Serce ciepłociąg rozwidla się na dwie odnogi biegnące wzdłuż chodników po obu stronach ulicy.

Na czas budowy ciepłociągu wprowadzono zmianę w organizacji ruchu w tym rejonie: wjazd w ul. Kościelną będzie możliwy tylko od strony ul. Saperów, nie będzie możliwy z ul. 1-go Maja, zmniejszona też będzie liczba miejsc postojowych.

Zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów MPK linii 52 i 53 które w kierunku ul. Wokulskiego pominą przystanek przy siedzibie ZUS na ul. Saperów i pojadą zmienioną trasą: z Pl. Św. Małgorzaty ulicami 1-go Maja, Wrocławską i Wrocławska/Sienna.

Planuje się, że prace potrwają do 22 września, choć jeśli wykonawca utrzyma tempo z okresu budowy 1. odcinka, możliwe jest wcześniejsze zakończenie robót.

Dzięki inwestycji MZEC w tym rejonie miasta będzie możliwe dostarczenie do obiektów użyteczności publicznej i 53 mieszkań ciepła systemowego w ramach programu Kawka, a w przyszłości także wszystkim pozostałym chętnym na zasadach ogólnych.

/Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek, w tym Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej/

Poprzedni artykułPrzyrzeczenie strzeleckie [FOTO]
Następny artykułWylała zawartość garnka na przechodnia