Strona główna 0_Slider Ruina ogrodzona. Co dalej?

Ruina ogrodzona. Co dalej? [FOTO]

0

Po naszej interwencji strasząca od sześciu lat rudera w podwórzu przy ul. Chrobrego 3 w Świdnicy została ogrodzona. Jeszcze w tym miesiącu ma zapaść decyzja o dalszych losach oficyny.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca tego roku jedna z mieszkanek ul. Chrobrego zaalarmowała, że sześć lat po katastrofie budowlanej, do której doszło w podwórzu, nadal nie została rozwiązana sprawa zniszczonej i opuszczonej oficyny. Na budynku są tylko tabliczki ostrzegające przed niebezpieczeństwem, wokół ludzie chodzą i zostawiają samochody. Twierdziła, że na jej uwagi Miejski Zarząd Nieruchomości nie odpowiada lub ją zbywa.

Katastrofa budowlana w 2011 roku. Zdjęcie archiwalne

Pierwsze kroki zostały podjęte zaraz po naszej interwencji, pod koniec lipca ruinę skontrolował zespół techniczny MZN i przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. – Katastrofa budowlana sprzed 6-ciu lat nie dotyczyła tej oficyny, ale obiektu bezpośrednio z nią sąsiadującego. Z całą pewnością budynek jest w bardzo złym stanie – mówi Jerzy Wasilewski z biura PINB. Na polecenie inspektora budynek został otoczony trwałym ogrodzeniem.

Kolejnym krokiem będzie rozprawa administracyjna, podczas której MZN ma się jasno zadeklarować, czy obiekt przeznaczy do remontu, czy wyburzenia. To raczej formalność, bowiem już w lipcu dyrektor zarządu Maria Florczak informowała o planach rozbiórki. – Na razie będziemy zbierać oferty na dokumentację rozbiórkową, ponieważ obowiązuje nas ustawa o zamówieniach publicznych. W tym momencie przygotowywana jest procedura, następnie zostanie wyznaczony termin składania ofert i kolejno wybrana zostanie najkorzystniejsza z nich. Myślimy, że uda nam się to zrobić jeszcze w tym roku – informowała w lipcu. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zapowiada podjęcie decyzji do końca sierpnia. Po doręczeniu nakazu MZN na rozbiórkę będzie miał 6 tygodni.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRusza piłkarska jesień. Przedstawiamy szczegółowy terminarz
Następny artykułKrzyżowa-Music: kto posłucha koncertów na żywo? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]