Strona główna 0_Slider Psi seniorzy w schronisku. Podaruj im kochający dom

Psi seniorzy w schronisku. Podaruj im kochający dom [Aktualizacja]

0

Aktualizacja 2 października – Grand odszedł od nas z powodu niewydolności narządów. Miał problemy z nerkami i wątrobą. Natomiast Dorian ma przygotowywane dokumenty oraz paszport i prawdopodobnie stanie się mieszkańcem Niemiec – mówi Adrianna Kaszuba ze świdnickiego schroniska.

Grand i Dorian przez kilkanaście lat mieli swój dom i właścicieli. Psiaki na ostatnie lata życia zostały porzucone i w złym stanie trafiły do świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dorian pomimo operacji nadal utyka na łapę i wychodzi jedynie na krótkie spacery. Grand jest już nieporadny, niedowidzi i niedosłyszy. Zwierzaki czekają na wsparcie lub nowego właściciela, który podaruje im bezpieczną przystań.

Mające po kilkanaście lat psiaki dotknęło wielkie nieszczęście. Schorowane, w złym stanie i już u jesieni życia zostały porzucone przez poprzednich właścicieli. – Smutna jest psia starość w schronisku. Powoli zwierzaki traktują placówkę jak swój dom, a my staramy się ułatwić im ten pobyt wspólnie z wolontariuszami, którzy je przytulają, głaszczą i rozpieszczają – informują pracownicy świdnickiego schroniska.

Senior Dorian trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt 27 kwietnia. – Był bardzo osłabiony i ledwo się poruszał. Nie wiemy, co ten cudowny pies przeżył, ale jego stan zdrowia to żywa wizytówka ostatnich lat jego życia. Psiak przeszedł operację, gdyż wskutek starego urazu miał problemy z rzepką. Niestety, zaniedbania poprzedniego właściciela sprawiły, że problem jest trudny do zlikwidowania – opisują na stronie sytuację pracownicy instytucji. Dorian utyka na jedną łapę i wychodzi jedynie na krótkie spacery. – Kochamy Doriana i dbamy o jego dietę, wygodne posłanie i wspomaganie stawów specjalnymi preparatami – dodają.

Grand (widoczny na filmiku) i Dorian to obecnie najbardziej wiekowe psiaki w naszym schronisku. Smutna jest psia starość w schronisku. Te psy miały kilkanaście lat dom i właścicieli, których znały i ufały. One nie rozumieją, dlaczego tu są. Powoli traktują schronisko jako swój dom, my staramy się ułatwić im ten pobyt wspólnie z wolontariuszami, którzy przytulają, głaszczą i rozpieszczają… Wiemy, że domu już nie znajdą, toteż apelujemy o wsparcie finansowe celem wykonania badań krwi u Granda, zakupie preparatów wspomagających stawy, karmy lepszej jakości…. Niech koniec ich życia będzie pozbawiony bólu i tęsknoty za domem…Fundacja Mam Pomysł07 1750 0012 0000 0000 3089 1082z dopiskiem: Grand i Dorian

Posted by FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy on Freitag, 11. August 2017

Los nie oszczędzał także staruszka Granda. – Został znaleziony na ul. Śląskiej 1 sierpnia. Przez parę dni, gdy do nas trafił praktycznie się nie podnosił. Był brudny, zakołtuniony i bardzo zaniedbany. Wydaje nam się, że swoich kilkanaście lat życia spędził na łańcuchu i poprzedni właściciel pozbył się go na starość – opowiada Adrianna Kaszuba ze Schroniska dla Bezdomnych w Świdnicy. Seniorek został odkarmiony i wzmocniony preparatami. – Grand ma swoje lata, ale funkcjonuje dosyć dobrze. Jedna z wolontariuszek otoczyła go szczególną troską. Z racji wieku piesek jest już nieporadny, niedowidzi i niedosłyszy – zauważa.

Uroczych psich seniorów można adoptować i ofiarować im bezpieczną przystań na ostatnie lata życia lub wesprzeć przekazując środki finansowe, potrzebne na wykonanie badań krwi u Granda, zakup preparatów wspomagających stawy i karmy lepszej jakości. Darowizny można wpłacać na konto Fundacja Mam Pomysł: 07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
z dopiskiem: Grand i Dorian.

Tekst: AN
Zdjęcia i film: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy

Poprzedni artykułBielawianka wyszarpała trzy punkty [VIDEO – GOLE]
Następny artykułWysokie zwycięstwo ŚKPR-u nad Olimpem