Strona główna 0_Slider Pijana matka opiekowała się 9-miesięcznym dzieckiem

Pijana matka opiekowała się 9-miesięcznym dzieckiem

1

Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, która „opiekowała się” swoją 9 – miesięczną córką. 30-letnia mieszkanka Świdnicy usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jej losie zdecyduje Sąd. Może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

7 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, w którym trwała libacja alkoholowa. Uczestniczyła w niej matka opiekująca się małym dzieckiem.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 30 – latki okazało się, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. 9 – miesięczną dziewczynkę przewieziono do szpitala. Dziecko nie miało obrażeń.

Kobieta została już przesłuchana, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanych jej czynów.  Prokurator Rejonowy w Świdnicy na wniosek policjantów zastosował wobec 30-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego

Funkcjonariusze nadal zbierają dowody w sprawie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zgromadzone materiały przekazane zostały do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie dziecka.

Za przestępstwo, jakiego dopuściła się 30-latka może jej grozić nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

/źródło – KPP Świdnica/

Poprzedni artykułPolicjant czy mistrz baniek mydlanych? Dzieci bawią się i poznają zawody [FOTO]
Następny artykułCo grają w kinie [REPERTUAR CINEMA 3D]