Strona główna 0_Slider Otwarte drzwi skusiły złodzieja

Otwarte drzwi skusiły złodzieja

0

Nawet jeśli mieszkańcy są w domu, lepiej pamiętać o zamknięciu drzwi na klucz. Złodzieje często wykorzystują sytuację i nie przejmując się obecnością lokatorów kradną to, co jest choćby w przedpokoju. Tak swoją torebkę straciła mieszkanka Strzegomia.


O zasadzie ograniczonego zaufania zapomniała 55-letnia strzegomianka. Sprawca wykorzystując jej nieuwagę i niezamknięte drzwi na klucz, wszedł  do mieszkania i  ukradł torebkę pozostawioną w przedpokoju. O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła dyżurnego komisariatu, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol.

Przybyli na miejsce policjanci Komisariatu Policji w Strzegomiu rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Już po kilku minutach od zdarzenia funkcjonariusze  zatrzymali 43 – latka, podejrzanego o ten czyn, jak się okazało – sąsiada zgłaszającej.

Skradziona torebka z dowodem osobistym, kartą bankomatową i kluczami od mieszkania została odzyskana i wraz z zawartością wróciła do właścicielki.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułRekordowa liczba zgłoszeń
Następny artykułZmiana wiceprezesa MZEC-u