Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowy świdnicki żłobek dwa miesiące po otwarciu

Nowy świdnicki żłobek dwa miesiące po otwarciu

2

Miejski Żłobek nr 2 w Świdnicy działa już od dwóch miesięcy. Opiekę w placówce znalazło 100 dzieci ze Świdnicy. W większości objęte są programem „Świdnickie Maluchy” wspierającym rodziny, w których rodzice mają problem ze znalezieniem pracy.

Świdnicki żłobek miejski oficjalnie otwarto 22 maja podczas „Dni Otwartych”, kiedy każdy rodzic ze swoim dzieckiem mógł zapoznać się z warunkami panującymi w nowo wybudowanym obiekcie i poznać personel odpowiedzialny za opiekę nad dziećmi. – Działalność żłobka od dwóch miesięcy przebiega bezproblemowo – zapewnia jego dyrektor, Beata Łopatowska.

Opiekę w żłobku znalazła grupa 100 dzieci ze Świdnicy. Co ważne, podopieczni placówki objęci są unijnym projektem „Świdnickie Maluchy”, który skierowany jest na wsparcie tych rodzin z dziećmi, gdzie rodzice mają problem ze znalezieniem pracy oraz deklarują powrót do niej po urodzeniu dziecka. Dla dzieci z tych rodzin przewidziano możliwość bezpłatnego pobytu w Żłobku Miejskim nr 2. Zdecydowana większość podopiecznych, bo aż 70 z nich objętych jest pomocą z projektu.

Obecnie żłobek posiada pełne obłożenie. Lista rezerwowa powiększa się codziennie o nowe wnioski. Znajduje się na niej 28 dzieci, z czego 8 zostanie przyjętych we wrześniu w miejsce tych odchodzących do przedszkola.

Powiększająca się lista rezerwowa jest w naszej ocenie spowodowana w dużej mierze efektem pozytywnych komentarzy wystawianych przez rodziców. Wyrażają oni swoje zadowolenie z panujących tu warunków oraz kadry pracowniczej. To mobilizuje nas do dbania o zachowanie najwyższych standardów opieki nad dziećmi – podkreśla Beata Łopatowska, dyrektor Miejskiego Żłobka nr 2 w Świdnicy.

W placówce są prowadzone dodatkowe zajęcia m.in. z zumba prowadzona przez doświadczonego instruktora. Od września odbywać się będą również lekcje rytmiki oraz konsultacje z logopedą, psychologiem i rehabilitantem-fizjoterapeutą. Obecnie w placówce pracuje 28 osób.

Żłobek aktywnie działa również w mediach społecznościowych. Jego profil na Facebooku jest regularnie aktualizowany o zdjęcia z wydarzeń poszczególnych grup dzieci, ich zabaw, zajęć czy wycieczek. Znaleźć tam można również całą zatrudnioną w placówce kadrę.

Zakres prac związanych z budową Miejskiego Żłobka Nr 2 w Świdnicy przy ul. Galla Anonima 5 obejmował budowę budynku żłobka wraz z wyposażeniem na 100 miejsc dla dzieci oraz zagospodarowanie terenu w rejonie ulic Galla Anonima i Andersa. Łączny koszt zadania wyniósł 4 995 138,77 zł.

Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach resortowego program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” – edycja 2016 w wysokości 2 391 326,00 zł oraz z budżetu miasta Świdnicy w wysokości 2 603 812,77 zł.

/Mateusz Jadasz, UM Świdnica/

Poprzedni artykułKomórki macierzyste dla świdniczanki za darmo. Brakuje 1 tys. zł na wyjazd
Następny artykułWtorkowy sparing Polonii-Stali z LKS-em