Strona główna 0_Slider Nowa prezydent wybrana

Nowa prezydent wybrana [FOTO]

0

Zdobyła najwięcej głosów i będzie szefowała przez tydzień. Amelia Bernat z grupy 28 została prezydentem Miasta Dzieci. Drugi turnus edukacyjnych półkolonii dla blisko 500 uczestników został wznowiony po jednodniowej, świątecznej przerwie.

Uczestnicy zabawy w dorosły świat od rana głowy mieli zaprzątnięte ustalaniem kandydatów do władz Miasta Dzieci. Chętni do urzędu musieli przekonać wyborców do swoich pomysłów. Najwięcej głosów zdobyła Amelia z grupy 28-ej. Jej zastępcą został Marek Jurczak z grupy 19-tej. Funkcje mają charakter symboliczny, dzieci przede wszystkim będą zajmowały się zabawą i poznawaniem nowych zawodów.

Uczestnicy, podzieleni na 34 grupy, na stanowiskach, które powstały na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, dowiadują się, na czym polega praca tłumacza, bankowca, policjanta, ogrodnika. Mają także sporo zajęć dodatkowych, a dla pokrzepienia na wszystkich czekają posiłki.

Podczas wykonywania zadań dzieci zarabiają „tauronki”, za które w ostatnim dniu półkolonii będą mogły zrobić zakupy w „sklepie marzeń”. Akcja jest organizowana dla dzieci z gminy Świdnica i miasta Świdnica przy udziale środków samorządowych oraz wsparciu wolontariuszy i sponsorów.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułBędzie cieplej i ładniej
Następny artykułMiasto Dzieci w Galerii Świdnickiej