Strona główna Sport Piłka nożna Nieudana inauguracja piłkarek Polonii Świdnica

Nieudana inauguracja piłkarek Polonii Świdnica

0

Wysokiej porażki w meczu inauguracyjnym doznały piłkarki trzecioligowej Polonii Świdnica. Występujące w roli gospodyń zawodniczki trenera Damiana Błaszczyka uległy 1:4 Orlikowi Jelenia Góra, który potwierdził że będzie z pewnością jednym z głównych pretendentów do mistrzowskiej korony i awansu do II ligi.

Jeleniogórzanki wygrały różnicą trzech goli, a na dodatek wystąpiły bez swojej największej gwiazdy. W przerwie letniej barwy Orlika zasiliła siedmiokrotna reprezentantka Polski, była zawodniczka Medyka Konin i AZS-u Wrocław – Joanna Płonowska. Polonistki latem również nie próżnowały i dokonały kilku ciekawych transferów (Aleksandra Hajduk, Paulina Leśniak, Monika Garbacz, Julia Furmankiewicz, Joanna Furmaniuk), ale tego dnia było to za mało na drużynę Orlika. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Nikola Żurawska, a z jednego gola dla jeleniogórzanek cieszyła się Adriana Sidorska. Honorowe trafienie dla pokonanych było dziełem Joanny Furmaniuk.

Szkoda, że w taki sposób rozpoczynamy rozgrywki. Stać nas na wiele lepszą grę i wierzę, że w kolejnych meczach to udowodnimy. Popełniliśmy w tym meczu sporo błędów, które przeciwnik wykorzystał. Myślę, że zespół z Jeleniej Góry był bardziej zdeterminowany na odniesienie zwycięstwa i musimy wyciągnąć z tego wnioski – ocenił trener Damian Błaszczyk.

Polonia Świdnica – Orlik Jelenia Góra 1:4 (1:3)

Polonia: Maciejewska, Sorota, Bartkowicz (50′ Kozak), Simlat, Kassan (61′ Nalewajko), Sochacka, Furmankiewicz, Furmaniuk, Garbacz, Leśniak, Kosior (72′ Hajduk)

/FOTO: Facebook MKS Polonia Świdnica – sekcja piłki nożnej kobiet/

Poprzedni artykułMinimalne zwycięstwo ekipy „Na piątkę”
Następny artykułO tygrysich prążkach na brzuchu, czyli skąd się biorą rozstępy w ciąży