Strona główna 0_Slider Mistrzostwa otwarte, czas na rywalizację o medale ME!

Mistrzostwa otwarte, czas na rywalizację o medale ME!

0

Od czwartku do niedzieli (17-20 sierpnia) na hipodromie w Morawie koło Strzegomia na widzów czekają wielkie sportowe emocje. 77 jeźdźców z 19 krajów walczyć będzie w Mistrzostwach Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

Na gorący doping polskich kibiców liczą nasi reprezentanci i ich konie: Paweł Spisak na Banderasie, Mariusz Kleniuk na Winonie, Mateusz Kiempa na Grand Supreme, Michał Knap na Bob the Builder oraz Paweł Warszawski na Fuksji. WKKW zwane także trójbojem jeździeckim, jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków przez przeszkody. Podczas rozgrywanych w Strzegomiu Mistrzostw Europy 77 koni przegalopuje w sobotę po blisko 6-kilometrowym crossie, skacząc przez 40 terenowych przeszkód.
Mistrzostwa Europy w WKKW po raz pierwszy są rozgrywane w Polsce.

We wtorek, 15 sierpnia na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentowały się wszystkie ekipy. Uroczystość zakończył multimedialny pokaz fontanny. Już dziś odbędzie się przegląd weterynaryjny, podczas którego sprawdzana będzie kondycja koni, które przyjechały do Strzegomia z całej Europy.

W czwartek i piątek (17 i 18 sierpnia) zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Podczas pierwszej próby bardzo elegancko ubrani jeźdźcy i amazonki na swoich koniach wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. W sobotę, 19 sierpnia odbędzie się bardzo widowiskowy cross. Natomiast ostateczna medalowa rywalizacja rozegra się w niedzielę, 20 sierpnia podczas próby skoków przez przeszkody, które spadają nawet przy delikatnym dotknięciu przez konia. Emocje będą zatem ogromne aż do ostatniej minuty konkursu skoków.

Na starcie Mistrzostw Europy w Strzegomiu zameldowały się największe europejskie gwiazdy WKKW. Do Polski zawitał już Niemiec Michael Jung, aktualny Mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ośmiokrotnie, nieprzerwanie wygrywał medale w kategorii indywidualnej. Jest jedynym zawodnikiem, który posiada jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd, atrakcje dla dzieci oraz bogata strefa wystawców.

Program sportowy i imprezy towarzyszące

Środa, 16.08.2017

15:00 Pierwszy przegląd koni

Czwartek, 17.08.2017

10.00 – 16.30 Ujeżdżenie – część I

Piątek, 18.08.2017

10.00 – 16.30 Ujeżdżenie – część II

17.00 Koncert muzyki folkowej /scena przy trasie crossu/

Wystąpią: zespoły folklorystyczne, zespół muzyki country, gwiazda wieczoru – Future Folk

Sobota, 19.08.2017

11.00 – 16.30 Cross

Prezentacje sołectw – Strefa wystawców lokalnych – cały dzień

17.00 Koncert muzyki rozrywkowej – scena przy trasie crossu /wstęp wolny/

Wystąpią: Teresa Werner, Piękni i Młodzi, gwiazda wieczoru – Piersi

Niedziela, 20.08.2017

09.00 Drugi przegląd koni

11.00 – 15.30 Skoki

15.35 – 16.00 Ceremonia medalowa

Giełda minerałów – Strefa wystawców lokalnych – cały dzień

Pokazy kaskaderskie:

Apolinarski Group – kaskaderzy konni – Arena główna /w przerwie części sportowej/

Salon Polskiego Konia:

Pokazy hodowlane oraz pokazy powożenia zaprzęgami – Arena główna /w przerwie części sportowej/

Poprzedni artykułMiasto Dzieci w Galerii Świdnickiej
Następny artykułOdpowiedzialność rodziców za szkody wyrządzone przez dziecko