Strona główna 0_Slider Miasto Dzieci – ruszyła druga tura

Miasto Dzieci – ruszyła druga tura [FOTO]

0

Blisko pół tysiąca dzieci ze Świdnicy i gminy Świdnica rozpoczęło zabawę podczas drugiej tury Miasta Dzieci. Niecodzienne półkolonie, podczas których najmłodsi poznają najróżniejsze zawody i wartość pracy, potrwają z przerwą na święto (15 sierpnia) do końca tego tygodnia.

W miejski organizm z bankami, policją, zakładami pracy, a nawet ogrodami, zamienił się teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki prawdziwym złotówkom z budżetów miasta Świdnica i gminy Świdnica, a także darom licznych sponsorów, uczestnicy letniej akcji zarabiają “tauronki””, które na zakończenie będą mogli wydać w “Sklepie marzeń”.

Dzieci zostały podzielone na grupy, które co godzinę będą zmieniały się w wykonywaniu danego zawodu, a wybór jest bardzo duży: od pracownika banku, przez policjanta po ogrodnika. – W tej edycji mamy dwa dodatkowe zawody: tłumacza i inżyniera robotyki – dodaje Violetta Mazurek, koordynatorka Miasta Dzieci. Czas nie będzie mijał wyłącznie na pracy. W przerwie dzieci będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad. Dzieci wybiorą również własnego prezydenta.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński