Strona główna Galeria Świdnicka Mali mistrzowie deserów w Galerii Świdnickiej

Mali mistrzowie deserów w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Najmłodsi poznając wiele ciekawych zawodów, w ramach trwającego w Świdnicy „Miasta Dzieci”, odwiedzili także Galerię Świdnickiej. W tym roku mieli okazję wcielić się w mistrza deserów lodowych. Dzieciaki z finezją i przepychem tworzyły swoje ulubione smakołyki, które później zjadały z ogromną radością.

W tym roku dzięki organizatorom i partnerom pociechy bawiące się w „Mieście Dzieci” mogą poznać około 40 zawodów. Większość specjalizacji ma przygotowane swoje warsztaty na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale są także wyjściowe zajęcia zorganizowane w miejscu pracy firm. Do nich należy chociażby Lodziarnia Choice w Galerii Świdnickiej, która szkoli małych mistrzów deserów lodowych.

Wczoraj lodziarnię odwiedziły chociażby dzieciaki z grupy 20 z opiekunem Elżbietą Kostrzewą, które z ogromną radością podjęły się przygotowywania swoich ulubionych deserów. – Dzieci najpierw dekorowały spód deserów i miały do wykorzystania różne sosy, a także dodatki, w tym owoce i orzechy. Później wybierały swoje ulubione smaki lodów, które na końcu ozdabiały chociażby różnego rodzaju posypkami – opowiada pracująca w lodziarni Choice Daria Kosowska i jak zaznacza każdy przygotowany przez dzieci deser był wspaniały.

Pociechy wykazywały się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu lodowych deserów. – Przygotowałam zdrowy deser z truskawkami i borówkami z lodami cytrynowymi i truskawkowymi – mówi 11-letnia Dominika. – Dodatkami w moim deserze są dwie rurki, ale już zjadłam jedną, polewa toffi, czekoladowa i jeszcze taka zielona, a do tego lody pomarańczowe i z miodem, w którym były też orzechy – zdradza swój finezyjny przepis 7-letnia Anika.

A ja dodałam do swoich lodów polewę czekoladową, wiórki czekolady, truskawkę, maliny, rurki i połączyłam z lodem miętowym i też kokosowym – dodaje 7- letnia Ania. Na koniec najprzyjemniejszy moment, a więc delektowanie się smakowitymi deserami.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułTrująca roślina pod balkonem [FOTO]
Następny artykułBarwny folklor z odległych zakątków świata w Strzegomiu [FOTO]