Strona główna 0_Slider Krzyżowa-Music. Muzyka dla Europy.

Krzyżowa-Music. Muzyka dla Europy. [KONKURS]

0

W tym roku, od 15 do 27 sierpnia, już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami. Patronat nad festiwalem objęli Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, Witold Waszczykowski i Sigmar Gabriel.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Festiwal, to jednak nie tylko koncerty. W ramach Krzyżowa-Music odbędą się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak „Muzycy na emigracji” oraz „Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. Wyjątkowym gościem jednego z takich spotkań będzie Andrzej Szpilman, syn prześladowanego przez nazistów kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Odczyta w obecności swojej matki, Haliny Szpilman, ich poruszającą autobiografię. Ten wieczór będzie moderowany przez Franka Harders-Wuthenowa, który w pałacu w Krzyżowej przedstawi swoją wystawę pt: „Muzyka w okupowanej Polsce 1939-1945”. Oprawą wieczoru będą utwory fortepianowe Chopina i Szpilmana.

Tegoroczne koncerty:

24 i 25 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Koncertowej odbędą się koncerty w Krzyżowej, podczas których prezentowane będą dzieła m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka, Grażyny Baciewicz, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Władysława Szpilmana

20 sierpnia w Kościele Pokoju w Świdnicy należącym do Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO; w programie dzieła m.in. Roberta Schumanna i Paula Schoenfielda

26 sierpnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój z kwintetem fortepianowym Césara Francka

26 sierpnia o godz. 12:30 w Krzyżowej odbędzie się koncert gościnny Festiwalu „Ensemble” z Zamku Książ.

27 sierpnia o godz. 18.00 we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska i jednym z najpiękniejszych miast Polski, odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Festiwalu Krzyżowa-Music w Synagodze Pod Białym Bocianem, podczas którego będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy.

Bilety dla czytelników portalu Świdnica24.pl

Dla czytelników portalu mamy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na koncerty organizowane w ramach festiwalu:

24.08.2017, godz. 19.30
Koncert w Krzyżowej

25.08.2017, godz. 19.30
Koncert w Krzyżowej

26.08.2017, godz. 19.30
Koncert Krzyżowa-Music w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdrój

27.08.2017, godz. 18.00
Koncert Krzyżowa-Music w ramach Lato w Synagodze pod Białym Bocianem, Wrocław

Pytanie brzmi: Jak nazywa się amerykański festiwal muzyki kameralnej, na którym wzoruje się festiwal Krzyżowa-Music?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] w tytule podając hasło „Krzyżowa Music”. W treści maila proszę podać imię, nazwisko, nr telefonu (do wiadomości redakcji) oraz umieścić zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. O przyznaniu biletów na konkretny koncert zdecyduje Redakcja. Odpowiedzi należy przesyłać do 22 sierpnia włącznie. Rozwiązanie nastąpi w tym dniu wieczorem.

Więcej informacji o festiwalu:

www.krzyzowa-music.eu

www.facebook.com/krzyzowamusic

Poprzedni artykułZabytki motoryzacji i samoloty w roli głównej [FOTO]
Następny artykułJuniorzy ŚKPR-u zamknęli stawkę