Strona główna Wydarzenia Budowa centrum przesiadkowego w Żarowie ruszy we wrześniu

Budowa centrum przesiadkowego w Żarowie ruszy we wrześniu

0

Za kilka tygodni mają rozpocząć się prace przy budowie centrum przesiadkowego w Żarowie. W ramach inwestycji powstaną także miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów oraz wiata przystankowa. Przebudowane zostaną również drogi rowerowe, piesze oraz gminne i wykonane zostanie oświetlenie uliczne.

8 sierpnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów na realizację zadania budowy Centrum Przesiadkowego. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów”.

Ruszamy z kolejnymi pracami na terenie naszego miasta. We wrześniu rozpocznie się budowa centrum przesiadkowego oraz przebudowa skrzyżowania przy ulicach Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego w Żarowie. W ramach inwestycji przewidziana jest także przebudowa jezdni dróg gminnych, chodników i miejsc postojowych oraz budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych. Inwestycja będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu drogowym, ale o tym będziemy mieszkańców na bieżąco informować – mówi burmistrz.

Prace budowlane, zgodnie z zapewnieniami firmy wykonawczej, mają się rozpocząć we wrześniu. Inwestycja „Budowa centrum przesiadkowego na ul. Dworcowej w Żarowie wraz z przebudową skrzyżowania przy ul. Armii Krajowej, Mickiewicza i Dworcowej” kosztować będzie 1.394.793,31 złotych. Zostanie sfinansowana z pozyskanych środków unijnych i środków finansowych z budżetu gminy Żarów. Planowany termin zakończenia robót to marzec 2018 rok.

W ramach projektu w szczególności zostanie wybudowane centrum przesiadkowe wraz z miejscami parkingowymi dla samochodów i rowerów oraz wiatą przystankową, przebudowane zostaną drogi rowerowe, piesze oraz gminne, wykonane zostanie oświetlenie uliczne. Elementem uzupełniającym projektu będzie zagospodarowanie zieleni miejskiej oraz zakup infrastruktury towarzyszącej w postaci stojaków na rowery i koszy na śmieci, co wpłynie na zwiększenie atrakcyjności rozwiązania „Park&Ride” w kontekście korzystania z ekologicznego środka transportu.

Inwestycja zlokalizowana będzie w obrębie skrzyżowania ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Adama Mickiewicza i Zygmunta Krasińskiego w Żarowie, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułZwrot akcyzy dla rolników
Następny artykułDzieci przejęły władzę nad miastem [FOTO]