Strona główna 112 Zatrzymany po pościgu

Zatrzymany po pościgu

4

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kierując samochodem osobowym marki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał K-35. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W dniu wczorajszym Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Świdnicy oraz Wałbrzycha prowadzili wspólne, zintensyfikowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej  K 35.

Świdniccy funkcjonariusze prowadząc działania zarejestrowali na urządzeniu do pomiaru prędkości, że kierujący pojazdem BMW popełnił wykroczenie – przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i podjął ucieczkę przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.  Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern”

Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji – kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułPosłowie okręgu wałbrzyskiego po dwóch stronach barykady [VIDEO]
Następny artykułOddaj swój głos i pomóż młodym piłkarzom Polonii-Stali Świdnica!