Strona główna 112 Wzmożone kontrole na 35-tce

Wzmożone kontrole na 35-tce

6

Od godz. 14.00 trwają wzmożone kontrole świdnickiej i wałbrzyskiej policji na drodze krajowej nr 35. Wspólne działania funkcjonariuszy jednostek ze Świdnicy i Wałbrzycha mają na celu poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych. Akcja potrwa do godz. 22.00.
Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań policji. Kolejną formą „walki” z zagrożeniami w ruchu drogowym są działania, które swoim zasięgiem obejmują najbardziej zagrożone główne ciągi komunikacyjne dróg krajowych tj K-35 na terenie powiatu świdnickiego oraz wałbrzyskiego. Mają one na celu ograniczenie zdarzeń drogowych na drodze krajowej K – 35.

W związku z powyższym dziś w godz. od 14.00 do 22.00 policjanci wydziałów ruchu drogowego KPP Świdnica oraz KMP Wałbrzych, prowadzą wspólne działania drogowe pod kryptonimem „Trasa K-35”.

Funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących oraz egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych.

Zadania będą realizowane przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu policyjnego: ręcznych mierników prędkości, pojazdów, w tym wyposażonych w videorejestratory, urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości oraz motocykli służbowych.

/Oficer Prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułZjawiskowa, zdolna do poświęceń kotka szuka domu [Aktualizacja]
Następny artykułRowerzyści w starym młynie [FOTO]