Strona główna Wydarzenia Rowerzyści w starym młynie

Rowerzyści w starym młynie [FOTO]

4

Kolejna rowerowa wycieczka Klubu Cyklistów „Old Spokes” przy GCKiS wiodła do zabytkowego młyn Iwony i Witolda Markiewiczów w Siedlimowicach. Uczestnicy wyprawy mieli okazję także obejrzeć miejscowe ruiny pałacu i folwarku ze spichlerzem.
Uczestnicy wycieczki wyruszyli spod Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, aby przez Kalno i Gołaszyce, dotrzeć do niezwykle urokliwego miejsca, jakim jest siedlimowicki młyn. Po chwili odpoczynku, Klubowicze „Old Spokes”, powędrowali pieszo, aby obejrzeć miejscowe ruiny pałacu i folwarku ze spichlerzem, który należał niegdyś do majętnej rodziny wrocławskich drukarzy – von Kornów. Młodzi uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z historią tego miejsca oraz archiwalnymi materiałami, dokumentującymi dawny wygląd posiadłości von Kornów. Nie małą atrakcją było zwiedzanie wspomnianego zabytkowego młyna, o którym opowiadali jego właściciele, udostępniając jednocześnie dla ciekawskich, wszystkie zakamarki tej wspaniałej historycznej budowli.
Po sporej dawce historii i opowieści o minionych czasach, przyszła pora na wspólne ognisko oraz gry i zabawy rekreacyjne. Droga powrotna wiodła przez Wostówkę oraz Kalno, w którym cykliści skorzystali z gościny państwa Piaseckich i chwilę odpoczęli.

/UM Żarów/

 

Poprzedni artykułWzmożone kontrole na 35-tce
Następny artykułUkradł odkurzacz, a wpadł na wkładach do szczoteczek