Strona główna Wydarzenia Warsztaty dziennikarskie w Żarowie

Warsztaty dziennikarskie w Żarowie

0

W ramach 9. edycji festiwalu „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B zainteresowanych na warsztaty praktyczne dotyczące pracy dziennikarza z kamerą.  Bezpłatne zajęcia odbędą się 10 lipca w godz. od 15.00 do 18.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają pracę dziennikarza wideo. Zobaczą przykłady najlepszych realizacji reportaży i wywiadów, przeanalizują materiały wideo pod kątem technicznym i merytorycznym. Nauczą się prostej realizacji wideo wywiadu przy pomocy aparatu, kamery i telefonu, podstaw oświetlenia. Zapoznają się z technikami twórczymi i dziennikarskimi oraz z najciekawszymi wideoreportażami. Zajmą się także analizą reportaży „Minta od kuchni – restauracja Bloom In The Park” oraz „Denis Urubko – New polish citizen” pod kątem technicznym i merytorycznym.

W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy inicjatywy dowiedzą się w jaki sposób można realizować wideowywiady oraz minireportaże. Celem spotkania jest przybliżenie pracy dziennikarza wideo, obudzenie w uczestnikach kreatywności, zainicjowanie prac nad własnymi reportażami, kanałami YouTube. Uczestnicy zrealizują krótkie materiały dotyczące samych warsztatów lub prostego, zaproponowanego przez nich problemu, a materiały zostaną zaprezentowane na stronach projektu oraz w lokalnych mediach.

Zajęcia poprowadzi Jarosław Tokarski – absolwent filmoznawstwa UJ i kulturoznawstwa SWPS, Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studium artystycznego Anima Art, a także freelancer, twórca teledysków i reportaży, który pracował dla Vice, grolschfilmworks.com, Gazety Wyborczej, TVN oraz twórców YouTube. Jarosław Tokarski prowadził wiele warsztatów w szkołach – w trakcie Slot Art. Festiwalu, dla Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz jako koordynator grup w projekcie Film Na Horyzoncie dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Był nominowany do Grand Video Awards 2015 w kategoriach lifestyle i publicystyka. Obecnie realizujący reportaże podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii czy Argentyny.

By wziąć udział w warsztatach należy wysłać zgłoszenie na adres [email protected] W treści wiadomości należy podać – imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! W spotkaniu praktycznym może uczestniczyć 20 wcześniej zapisanych osób.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Inicjatywa B.

Poprzedni artykułAtrakcje na półkolonii w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułDoktorzy klauni obdarowali uśmiechem świdnickie dzieci [FOTO]