Strona główna 0_Slider Świdniczanin pojedzie w nowej ekipie „RacingForPoland”

Świdniczanin pojedzie w nowej ekipie „RacingForPoland” [VIDEO]

0

Utworzenie nowej polskiej ekipy wyścigowej „RacingForPoland” stało się rzeczywistością w niespełna trzy tygodnie po ogłoszeniu tego faktu na antenie Eurosportu podczas tegorocznej transmisji wyścigu 24h Le Mans. Załoga składa się z dwóch zawodników Automobilklubu Wielkopolskiego. Jednym z kierowców jest pochodzący ze Świdnicy Stefan Romecki!

W czwartek, 6 lipca, tuż po wyjeździe z fabryki, Ligier JSP3 w barwach nowego zespołu zaliczył swoje pierwsze testowe okrążenia na torze Magny-Cours we Francji. Pod szczególną opieką francuskiego zespołu N’Race i we współpracy z konstruktorem Ligier, samochód ekipy „RacingForPoland” staje się orężem w pierwszym etapie wieloletniego programu, którego celem będzie wystawienie samochodu w barwach Polski do największego na świecie wyścigu 24h Le Mans.

Będzie to wspaniała okazja do zaprezentowania polskiej jakości pracy, polskich kierowców, inżynierów, mechaników i studentów szkolących się w ramach wieloletniego programu sportowego, a także do zaproszenia turystów z całego świata do przyjazdu na wakacje pod hasłem „Visit Poland”, nagłośnienia wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych, promocji polskich marek i produktów na światowym rynku w najbardziej dynamiczny i efektowny sposób. Dumny z reprezentowania wizerunku Polski program sportowy „RacingForPoland” przeniesie naszą pasję na arenę wyścigów międzynarodowych w biało czerwonych barwach! – komentuje Stefan Romecki.

Stefan Romecki swoją sportową przygodę zaczynał podobnie jak Robert Kubica od gokartów, a jego marzeniem jest dorównać znakomitemu kierowcy Formuły 1 Michaelowi Schumacherowi. Kierowca zaliczył do tej pory ponad 100 wyścigów w różnych kategoriach z czego blisko połowę ukończył na podium. Oprócz ścigania, Stefan ma także inną pasję. Jest autorem kilku książek, w których prezentuje swoje rysunki.

Poprzedni artykułZespół Ditroit kręcił w Kinie Gdynia
Następny artykułCzołówka na krajowej 35-tce [FOTO/VIDEO]