Strona główna 0_Slider Świdnickie siatkarki poznały rywalki w II lidze!

Świdnickie siatkarki poznały rywalki w II lidze!

0

11 zespołów z Dolnego i Górnego Śląska przystąpi do rywalizacji w grupie trzeciej II ligi. W tej grupie są siatkarki MKS-u Polonia Świdnica, które mają chrapkę na włączenie się po raz drugi z rzędu do walki o upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Oprócz dwóch dolnośląskich zespołów (Polonii i Olimpii Jawor) w grupie znajdują się same ekipy ze Śląska. Grupa zapowiada się na bardzo wyrównaną, ale liczymy, że nasze dziewczyny wyjdą z tej walki z rękoma uniesionymi w górę w geście triumfu. Grupę trzecią II ligi tworzą: MKS Polonia Świdnica, Silesia Volley Mysłowice, Olimpia Jawor, Częstochowianka Częstochowa, MKS Sokół Radzionków, PLKS Pszczyna, Polonia Łaziska Górne, TKS Tychy, Sokół 43 AZS AWF Katowice, KPKS Halemba (Ruda Śląska) i SMS PZPS II Szczyrk. To właśnie z tym ostatnim wymienionym zespołem rozpoczniemy batalię w nowym sezonie. Mecz odbędzie się 7 października w hali na Zawiszowie. 

Włodarze Polonii na dobre myślą już o nowym sezonie, dokonując kolejnych wzmocnień kadry dowodzonej przez Mateusza Dąbrowskiego. Przypomnijmy, że jako pierwsze pozyskane zostały Patrycja Kuncman, Patrycja Telega oraz Wiktoria Paluszkiewicz. W ostatnim czasie naszą drużynę wzmocniły dwie kolejne zawodniczki – Sandra Mielczarek i Asia Śmidowicz. Sandra występuje na pozycji atakującej i całą swoja dotychczasową karierę spędziła w barwach Impelu Wrocław. Podobnie sprawa ma się z rozgrywającą Asią, która Impel zamieniła na Polonię Świdnica.

Miejmy nadzieję, że poczynione wzmocnienia jeszcze bardziej wzmocnią siłę ognia świdnickiej drużyny, która włączy się z powodzeniem do walki o awans do I ligi.