Strona główna 0_Slider Świdnicki Rynek znów stał się sceną teatrów

Świdnicki Rynek znów stał się sceną teatrów [FOTO]

0

Wędrujące Lalki Pana Pejo rozpoczęły już 20. odsłonę Festiwalu Teatru Otwartego w Świdnicy. Wydarzenie z licznymi atrakcjami i przedstawieniami zarówno dla dzieci jak i dorosłych potrwa do niedzieli, 9 lipca.
Załamanie pogody i deszczowa chmura nie przeszkodziły w rozpoczęciu Festiwalu Teatru Otwartego w Świdnicy. Tradycyjnie tuż pod Wieża Ratuszową dzieci mogą wziąć udział w licznych zabawach i animacjach. Pierwszym spektaklem 20. już edycji wydarzenia był „Moonsters” Wędrujących Lalek Pana Pejo z Sankt Petersburga. Teatr nawiązuje do tradycji karnawału, maski, groteski, a nawet jarmarcznych występów kuglarzy. Czerpie również inspiracje z barokowej opery, średniowiecznych miniatur, historycznych tańców i rytuałów.

Dziś w Świdnicy można było zobaczyć także przedstawienie „Hej-Ho, Hej-Ha Orkiestra gra!”, w którym aktorami są instrumenty orkiestry dętej. Na skwerze z dzikami od godz. 17.30 występuje Teatr Delikates ze słuchowiskiem „Z głową w chmurach. Marzyciele”. Najbardziej wyczekiwanym spektaklem będzie „Saga” o godz. 21.30. Grupa Żywy Teatr przygotowała epickie widowisko z udziałem wielkich (nawet sześciometrowych) form lalkowych, szczudlarzy i fajerwerków.

Program na dziś:

Godz. 19.00 „Niezapominajki” Teatrzyk Zielona Gęś – Dom Senior-Wigor, Rynek – sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

Godz. 20.00 „Przygody kropli wody” Walny-Teatr, Dziedziniec pod Wieżą Ratuszową (plac c)

Godz. 21.30 „Saga” Grupa Żywy Teatr, Teatr Akademia Wyobraźni, Teatr Te-O-Ka, Rynek (plac a)

Wydarzenie towrzyszące: godz. 17.30, 18.00, 18.30, 19.00 „Z Głową w chmurach. Marzyciele” Teatr Delikates, Skwer z dzikami, ul. Franciszkańska

Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zdjęcia: Artur Ciachowski

 

Poprzedni artykułZabawa w„Przemysłowym Mieście Dzieci” dobiegła końca [FOTO]
Następny artykułOłówek Pawła: Teatralnie