Strona główna Sport Siatkówka Siatkarska Polonia wzmacnia się przed nowym sezonem

Siatkarska Polonia wzmacnia się przed nowym sezonem

0

Wszystkie kluczowe zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica potwierdzają chęć reprezentowania klubu w następnym sezonie. Nasz drugoligowiec przedstawił też pierwsze „nowe twarze” – siatkarki, które mają w nadchodzących rozgrywkach wzmocnić siłę ognia świdnickiej drużyny. 

Jak przekazuje siatkarska Polonia Świdnica na dalszą grę w biało-zielonych barwach zdecydowały się m.in. Aleksandra Małodobra, Ewa Woźniak, Alicja Krusiewicz, Aleksandra Druciak, Agnieszka Adamek, czy też Natalia Gezella. Świdnicka drużyna pomyślała ponadto o wzmocnieniach przed drugą próbą walki o upragnioną I ligę.

Jako pierwsza przedstawiona została libero Patrycja Kuncman. Zawodniczka jest wychowanką MKS-u Calisia Kalisz oraz reprezentantką Polski w rozgrywkach akademickich. Na ostatnich Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Camerino wraz z koleżankami z zespołu wywalczyła czwarte miejsce.

Szeregi świdnickiej ekipy zasilą także Patrycja Telega i Wiktoria Paluszkiewicz. Pierwsza siatkarka to przyjmująca, jest wychowanką GLKS-u Barycz Janków Przygodzki, natomiast w poprzednim sezonie grała w zespole wrocławskiego AWF-u. Macierzystym klubem Wiktorii jest UKS Barnim Goleniów, a ostatni sezon rozegrała w Victorii Wrocław.

Poprzedni artykułBarwny świat folkloru zagościł w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułRemont Parku Centralnego z lotu ptaka [VIDEO]