Strona główna Wydarzenia Przeprowadź się – szybko i mądrze

Przeprowadź się – szybko i mądrze

0

Jeżeli już odebraliśmy klucze do swojego nowego, wymarzonego mieszkania, pozostaje kwestia przewiezienia wszystkich rzeczy. Jak zorganizować przewóz, aby nie zakłócić życia codziennego naszej rodziny? Przeprowadzka powinna się zamknąć w jednym dniu. Wyjątkiem mogą być przenosiny z jednego krańca Polski na drugi. Spakowanie oraz rozpakowanie mieszkania dwupokojowego – np. w Warszawie – to czas około 9 – 10 godzin. Wynosi on jeszcze mniej, jeżeli ekipa przeprowadzki przyjeżdża na „gotowe” – wówczas czas przeprowadzki może zająć jedynie 5-6 godzin.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Na kilka tygodni przed planowanymi przenosinami powinniśmy mieć ustalone, gdzie w tym czasie będą znajdowały się nasze dzieci, osoby starsze, czy nasi pupile. Idealnie jest, kiedy będziemy mieli możliwość dopięcia naszej przeprowadzki w kilka wolnych dni. Jeżeli nie mamy z kim zostawić naszych zwierząt na czas przeprowadzki, powinniśmy zastanowić się nad hotelem dla nich. Dodatkowo jest to idealny czas, aby wysłać nasze dzieci na kolonie, czy do bliskich. Powinniśmy zacząć również poszukiwania firmy przeprowadzkowej. Po pierwszych porządkach będziemy już mniej więcej wiedzieli ile mebli oraz sprzętów zostanie przewiezione w nowe miejsce. Ten czas jest również idealny, aby pozbyć się niechcianych rzeczy – pamiętajmy, nie przewoźmy tego, czego i tak chcieliśmy się pozbyć. Powinniśmy podać firmie przeprowadzkowej metraż naszego mieszkania oraz piętro, na jakim się znajduje – zarówno mieszkanie nowe, jak i stare. Zazwyczaj cena za samochód firmy to koszt około 3-5 złotych za kilometr. Ceny natomiast zaczynać się już mogą od 50 złotych i wliczone są w to opłaty związane z postojem ciężarówki na parkingu.

Za co jeszcze zapłacimy podczas przeprowadzki?

Dodatkowym kosztem, jaki poniesiemy podczas przeprowadzki, to koszt osób pracujących przy pakowaniu, wynoszeniu i wnoszeniu mebli. Średnio koszt ten to 15-50 złotych za godzinę pracy. Warto jest zatem przed przystąpieniem do przeprowadzki sprawdzić firmy działające w naszej okolicy. Wówczas będziemy mieć pełną wiedzą na temat kosztów i będziemy mogli wybrać takich fachowców, którzy mają najlepszą ofertę. Powinniśmy także uprzedzić firmę przewozową o posiadaniu np. bardzo ciężkich mebli czy sprzętów, które będą wymagać podłączenia w nowym lokum. Będziemy musieli liczyć się z dodatkowym kosztem, jednak zyskamy pewność, że fachowcy odpowiednio podłączą i przetransportują nasze nietypowe rzeczy.

Podczas przeprowadzki pamiętajmy o zrobieniu listy tego, co posiadamy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy i wszystko dotarło na miejsce. Bardzo dobrze jest też podpisać pudła – np. kuchnia, łazienka. Na nowym lokum będzie nam dużo łatwiej się rozpakować. Nie zapomnijmy również o przygotowaniu bagażu podręcznego. Dzięki niemu będzie nam dużo prościej podczas pierwszej nocy na nowym lokum, kiedy może jeszcze nie wszystkie nasze sprzęty wylądowały na swoim miejscu. Szukasz pomocy z przeprowadzką? Znajdziesz ją pod adresem www.przeprowadzkipoznan.pl.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPlenerowe projekcje filmów w Żarowie i Sokołowsku
Następny artykułSprawdź, jak pracują radni [NOWY DZIAŁ]