Strona główna Kultura Plenerowe projekcje filmów w Żarowie i Sokołowsku

Plenerowe projekcje filmów w Żarowie i Sokołowsku

0

Jedną z ostatnich części festiwalu filmowego „Different Point of View”, są projekcje w plenerze. Seanse pod chmurką w tym tygodniu zostaną zrealizowane w Sokołowsku i Żarowie, przy współpracy z pasjonatami i lokalnymi animatorami kultury.
Pierwsze spotkanie z OKIEM oraz kino plenerowe w ramach 9. edycji Different Point of View, odbyło się na trawniku Agencji Reklamowej Geospace w Kalnie, który przyciągnął prawie setkę miłośników ambitnego, niehollywoodzkiego kina.

Fundacja Inicjatywa B, wyświetliła cztery polskie produkcje, których cechą wspólną były: odwaga reżyserska, nietuzinkowa historia oraz liczne wyróżnienia na arenie międzynarodowej. Niespodziewanie, cały program musieliśmy poprowadzić dwujęzycznie, ze względu na wizytę obcokrajowców. Nie było najmniejszego problemu, ponieważ byliśmy gotowi na taką sytuację; angielskie napisy i krótkie zapowiedzi konferansjera – tłumaczy Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

Przed publicznością kolejne spotkania z filmem w Sokołowsku i Żarowie. – Wizytę w Sokołowsku (21 lipca) rozpoczniemy „Eksperymentalną formą filmową”, w ramach której będziemy eksplorować przestrzeń wsi. Na warsztat weźmiemy relację mieszkańców i festiwalowiczów, a efekty zaprezentujemy po kinie plenerowym w „Starej Pralni”, która za sprawą Stowarzyszenia Filtrator, zyskuje nowe przeznaczenie. Drugim i ostatnim punktem programu będzie projekcja 4 krótkometrażowych filmów fabularnych: „Całe mnóstwo miłości”, „Sandland”, „Offline” oraz „Pokój szybkich randek”, znajdą swój wydźwięk wśród publiczności w Sokołowsku, która jak wiemy doświadcza wielu filmowych wydarzeń – zapowiada Tomasz Nycz.

Po piątkowej projekcji, Fundacja Inicjatywa B wraca do Żarowa, w którym będą prowadzone kolejne działania festiwalowe. W sobotni wieczór (22 lipca), fundacja zaprasza mieszkańców powiatu świdnickiego na dwa punkty programowe. Pierwszym będzie muzyczny live act do filmu „Nosferatu – Symfonia grozy” z 1922 roku, w wykonaniu świdniczanina: Dariusza Miziarskiego. Drugim zaś będzie plenerowa projekcja filmów produkcji Studia Munka: „Leszczu”, „NDR / eNDRance”, „Pan Rudnicki i Samochody” oraz „Trójkąt do wzięcia”.

Kolejny raz będziemy doświadczać huśtawkę nastrojów. Prezentowane przez Fundację Inicjatywa B filmy, mają uderzyć różnorodną historią z narastającą narracją i ciekawym monomitem bohaterów. Mam nadzieję, że zaprezentowany repertuar, będzie przyczyną do konstruktywnych rozmów i wymiany poglądów wśród uczestników festiwalu – tak jak to ma miejsce co rok – zaznacza Tomasz Nycz

Podczas wszystkich wydarzeń festiwalowych możemy natknąć się na koce, leżaki, muzykę filmową oraz stoiska z jedzeniem.

W Kalnie, Sokołowsku, Żarowie oraz w Sobótce – Fundacji Inicjatywa B towarzyszą: Kooperatywa 124 oraz Hoppy Lab browar rzemieślniczy, którzy zadbają o filmową strefę gastronomiczną.

Więcej informacji o 9 edycji festiwalu Filmowego Different Point of View, można przeczytać na stronie: http://inicjatywab.pl/dpovedycja9/ oraz wydarzeniach facebookowych: Sokołowsko (https://www.facebook.com/events/1406060952809375/), Żarów (https://www.facebook.com/events/448833422162779/)

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatywa B. Festiwal współfinansowany jest przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

/Fundacja Inicjatywa B/

Poprzedni artykułPonad 20 mieszkań dla świdniczan [FOTO]
Następny artykułPrzeprowadź się – szybko i mądrze