Strona główna 0_Slider Protesty w kilkudziesięciu miastach, Świdnica dołącza

Protesty w kilkudziesięciu miastach, Świdnica dołącza

16

Sejm większością 235 głosów przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Rządzącej partii i jej satelitów nie powstrzymały protesty na ulicach, apele środowisk naukowych, prawniczych, artystów ani Unii Europejskiej. PiS ogłasza sukces, opozycja mówi złamaniu Konstytucji i końcu demokracji. Dzisiaj po południu rusza kolejna fala manifestacji.

Przeciwnicy niezgodnego z Konstytucją podporządkowania niezależnego dotąd sądownictwa politykom rządzącej protestują pod Sejmem, na 20.00 opozycja wzywa do udziału w manifestacji przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, a o 21.00 rozpoczną się nieformalne spotkania przed sądami rejonowymi i okręgowymi. Jak dowiedziała się Swidnica24.pl, do podobnego spotkania dojdzie także przed świdnickim Sądem Okręgowym.

Wprowadzenie w życie nowych ustaw o sądownictwie leży już tylko w gestii prezydenta Andrzeja Dudy, który ma prawo veta. Głowa państwa nie jest jednak zainteresowana sprzeciwem części Polaków ani głosami płynącymi z Europy. Andrzej Duda, jak informuje Gazeta Wyborcza w Trójmieście, właśnie rozpoczął letnie wakacje na Helu. Przypomnijmy, wśród inicjatorów i gorących orędowników zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym jest świdnicki poseł Wojciech Murdzek.

/asz/

Poprzedni artykuł„Miasto Dzieci” po raz czwarty
Następny artykułW sobotę sparingowo z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki