Przez trzy dni, od 28 do 30 lipca, policjanci świdnickiej drogówki podczas akcji „Prędkość” skontrolowali aż 176 pojazdów, ujawniając 99 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości przez kierujących. W 96 przypadkach kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi, w trzech skończyło się tylko na pouczeniu. Funkcjonariusze zatrzymali też 8 dowodów rejestracyjnych.

Rekordzistą był kierowca Audi A6, który w terenie zabudowanym przekroczył o 66 km/h dozwoloną prędkość. Okazał się nim 43 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem, policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych. Dodatkowo zgodnie z przepisami, musiał on pożegnać się z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
/Źródło KPP w Świdnicy/





![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)



![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)