Przez trzy dni, od 28 do 30 lipca, policjanci świdnickiej drogówki podczas akcji „Prędkość” skontrolowali aż 176 pojazdów, ujawniając 99 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości przez kierujących. W 96 przypadkach kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi, w trzech skończyło się tylko na pouczeniu. Funkcjonariusze zatrzymali też 8 dowodów rejestracyjnych.

Rekordzistą był kierowca Audi A6, który w terenie zabudowanym przekroczył o 66 km/h dozwoloną prędkość. Okazał się nim 43 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W związku z popełnionym wykroczeniem, policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych. Dodatkowo zgodnie z przepisami, musiał on pożegnać się z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
/Źródło KPP w Świdnicy/


![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-238x178.jpg)

![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)




