Strona główna Sport Inne Polska, Węgry i Katar zagrają na świdnickim piachu!

Polska, Węgry i Katar zagrają na świdnickim piachu!

2

Obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i nowe centrum sportów plażowych przy ulicy Śląskiej goszczą reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn oraz męską kadrę Węgier w piłce ręcznej plażowej. Przygotowujący się do zawodów The World Games goście będą w Świdnicy od piątku, 21 lipca do poniedziałku, 24 lipca.

W tym czasie zaplanowano rozegranie pokazowego turnieju. Dodatkowo wszystkie treningi Polaków i Polek będą otwarte dla publiczności! Szczypiorniści plażowi z Polski i Węgier wybrali obiekty ŚOSiR-u jako miejsce do przeprowadzenia BPS-u – Bezpośredniego Przygotowania Startowego przed turniejem w ramach The World Games we Wrocławiu.

Warunki jakie zastaliśmy w Świdnicy w pełni spełniają nasze wymagania. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy właśnie tutaj i bardzo cieszymy się, że w Polsce pojawił się kolejny ośrodek do uprawiania naszej dyscypliny – podkreśla Marek Góralczyk, przewodniczący komisji ds. piłki ręcznej plażowej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.  – Liczymy, że nawiązane kontakty sprawią, że piłkarze ręczni, ale także siatkarze czy piłkarze będą chętnie wybierali nasze obiekty na miejsce zgrupowań, treningów czy turniejów. Mamy do dyspozycji nie tylko kompletnie wyposażone boiska, ale również Dom Wycieczkowy z 50 miejscami noclegowymi – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pierwszy taki turniej odbędzie się już w niedzielę, 23 czerwca. Od godziny 16.00 na boiskach plażowych w krótkim miniturnieju zmierzą się męskie reprezentacje Polski, Węgier i Kataru. Wstęp na zawody jest wolny. Bezpośrednio po nim będzie można przenieść się do hali lodowiska, gdzie od godziny 18.00 odbywać się będą zawody w jeździe figurowej na wrotkach.

Kibiców zachęcamy również do obejrzenia na żywo treningów Polek i Polaków. Wszystkie będą miały charakter otwarty. Plan sesji treningowych: piątek od 15.30, sobota od 10.00 i 15.30, niedziela od 10.00 i poniedziałek od 10.00.

Poprzedni artykułNowe mieszkania socjalne oddane rodzinom [FOTO]
Następny artykułRodzinny minigolf z nagrodami!