Strona główna 0_Slider Pewna wygrana Polonii-Stali Świdnica z Zamkiem

Pewna wygrana Polonii-Stali Świdnica z Zamkiem [FOTO]

0

Po bardzo przekonujące zwycięstwo sięgnęli piłkarze czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica, którzy pokonali w meczu sparingowym Zamek Kamieniec Ząbkowicki 4:1. To druga wygrana biało-zielonych w drugim rozegranym w okresie letnim meczu kontrolnym. 

Świdniczanie przystąpili do spotkania w mocno eksperymentalnym składzie. Z powodu kontuzji, czy też urlopów brakło 8 zawodników, ale to nie przeszkodziło w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Trener Tomasz Oleksy nie mógł dziś skorzystać z usług Bartłomieja Kota, Łukasza Kota, Patryka Salamona, Wojciecha Sowy, Wojciecha Szuby, Michała Somali, Michała Morawskiego i Kamila Szczygła. Początek pojedynku to wyrównana walka w środku pola. Jako pierwsi do bramki trafili przyjezdni, ale nasza odpowiedź była błyskawiczna. Dzięki golom Roberta Myrty i Szymona Tragarza do przerwy było 2:1 dla Polonii-Stali.

Po zmianie stron miejscowi osiągnęli już wyraźną przewagę i udokumentowali to w postaci dwóch kolejnych goli. Dwukrotnie w roli asystenta spisał się Szymon Tragarz, a dwukrotnie akcje sfinalizował Robert Myrta. Gospodarze wygrali ostatecznie 4:1 i po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 3:1 nad Zjednoczonymi Żarów, to drugi nasz triumf w letnim okresie przygotowawczym. Na uwagę zasługuje bardzo postawa w dzisiejszym meczu bramkarza drużyny gości. Między słupkami Zamku Kamieniec Ząbkowicki pojawił się dziś junior Polonii-Stali Świdnica Kacper Koziarz, który wielokrotnie uchronił swoich partnerów przed utratą gola.

Polonia-Stal Świdnica – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 4:1 (2:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kozachenko, Klemiński, Białas, Ciuba, Tragarz, Kusio, Łuszkiewicz, Jagieła, Kopacz, Myrta oraz zawodnik testowany

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułStartuje świdnicka część Światowych Igrzysk The World Games!
Następny artykułRodzinne granie o wyjazd do EnergyLandii [FOTO]