Strona główna Sport Lekkoatletyka Paweł Fajdek ze srebrem Mistrzostw Polski

Paweł Fajdek ze srebrem Mistrzostw Polski

0

Nie tak wyobrażał sobie start w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski nasz młociarz Paweł Fajdek. Wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów musiał niespodziewanie uznać wyższość brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro Wojciecha Nowickiego. 

Od czasu nieudanych dla siebie Igrzysk Olimpijskich w Brazylii, Paweł Fajdek wygrywał wszystko. Nasz lekkoatleta zwyciężył w dwunastu kolejnych konkursach, ale w Białymstoku seria została przerwana. Wynik 78 metrów i 64 centymetry wystarczył tylko do srebrnego medalu Mistrzostw Polski. To rezultat o ponad 5 metrów gorszy od jego rekordu życiowego (83,93). Zupełnie inaczej poszło Nowickiemu, który rzucając 80,47 sięgnął po złoto, pobijając do tego własny rekord życiowy.

Paweł Fajdek był po zawodach wściekły na organizatorów. Zdaniem 28-latka promień z lewej strony rzutni był po prostu za krótki i utrudniał oddanie dalekiej próby. Mistrzostwa Polski w Białymstoku były jednak tylko przetarciem przed najważniejszą imprezą w tym sezonie. W dniach od 4 do 13 sierpnia odbędą się w Londynie Mistrzostwa Świata.

Poprzedni artykułZapalił się silnik [FOTO]
Następny artykułWłosi zdominowali wydarzenia na świdnickim lodowisku! [79 ZDJĘĆ]