Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowy basen coraz bliżej

Nowy basen coraz bliżej

0

Do końca tego roku ma być gotowy kryty basen w Strzegomiu. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego, postęp prac jest coraz bardziej widoczny.

Wykonano już posadzki piwnic i tynki oraz płytę denną pod nieckę basenową. Ponadto wykonano ścianki działowe, zamontowano stolarkę okienną łącznika, konstrukcję nośną dachu łącznika, konstrukcję dachu nad pływalnią. Rozpoczęto również montaż instalacji sanitarnej oraz przystąpiono do wymiany sieci ciepłowniczej.

Pływalnia zlokalizowana jest przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Będzie posiadać 4-torową nieckę basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m, a także brodzik do zabaw dla dzieci ze ślizgawką wewnętrzną oraz niewielki kompleks odnowy biologicznej, w skład którego wejdą: sauna sucha i mokra oraz sauna na podczerwień oraz jacuzzi. Planowany koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł.

Gmina pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. z Wrocławia.

/Źródło UM Strzegom/

Poprzedni artykułPierwsze pół roku schroniska dla bezdomnych zwierzaków [FOTO]
Następny artykułKolorowe „Lato na podwórkach” znów w Świdnicy