Strona główna Kultura Moja i twoja historia-międzypokoleniowe przedstawienie

Moja i twoja historia-międzypokoleniowe przedstawienie

0

Od 6 lipca w Krzyżowej trwają międzypokoleniowe warsztaty komunikacyjno-teatralne „Moja i twoja historia”. W projekcie uczestniczą juniorzy i seniorzy z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz wałbrzyskiego. Ta wyjątkowa grupa poprzez wspólną pracę artystyczną rozwija swoje talenty, ale co równie ważne – uczy porozumiewać się mimo różnicy wieku.


Koordynatorem warsztatów teatralnych jest Oskar Hamerski – aktor na co dzień pracujący w Teatrze Narodowym w Warszawie. Stosując metody dramy i improwizacji opracował wraz z uczestnikami sztukę teatralną. W najbliższą środę, 12 lipca o godz. 11.00 juniorzy i seniorzy zaprezentują ją przed publicznością.

– Warsztaty są pełne emocji. To niesamowite, jakie relacje wytworzyły się między uczestnikami – podsumowuje okres przygotowań Alicja Przepiórska, koordynatorka projektu z Fundacji „Krzyżowa”. – Juniorzy i seniorzy bardzo zbliżyli się do siebie. To przedstawienie to efekt ich wielogodzinnych rozmów, a także indywidualnych przemyśleń. Obserwowanie ich przy pracy to fantastyczne doświadczenie. Już nie możemy doczekać się finału i występu całej grupy.

12 lipca 2017 (środa), godz. 11.00
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
budynek „Stodoła”, sala wielofunkcyjna
Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze
wstęp wolny

Warsztaty „Moja i twoja historia”odbywają się w ramach projektu „ Tradycja łączy pokolenia”, realizowanego przez Fundację „Krzyżowa” od marca tego roku. Projekt finansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

/Źródło i zdjęcia Fundacja Krzyżowa/

Poprzedni artykułUl.Mickiewicza zamknięta do piątku
Następny artykułKino plenerowe w gminie Żarów