Strona główna 0_Slider Lato w Świdnicy

Lato w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

1

Upałem kończy się lipiec. Świdniczanie, którym nie udało się wyjechać za miasto, odpoczywają na basenie, wczesnym popołudniem nad zalewem Witoszówka zaczęli się pojawiać amatorzy rowerów wodnych i kajaków.

Teren nad zalewem został zagospodarowany dzięki budżetowi obywatelskiemu. W tym roku wykonano kolejne prace. – Demontaż starego poszycia pomostu, wzmocnienie konstrukcji oraz czyszczenie i malowanie wykonała świdnicka firma Roboty Ogólnobudowlane Ryszard Strugała. Za zakup i montaż poszycia z materiałów kompozytowych odpowiedzialna była również świdnicka firma – PUH Hałas. Koszt realizacji zadania wyniósł 98 tys. zł – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.  Nadal na remont czeka chodnik wzdłuż ulicy Polna Droga. Jak informuje rzeczniczka, nad zalewem można korzystać z bosmanatu, który czynny jest codziennie w pogodne dni od godziny 12.00 do 19.00. Koszt wypożyczenia sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania to od 6 do 12 złotych. Posiadacze Świdnickiej Karty Dużej Rodziny uprawnieni są do wypożyczenia sprzętu z 50 proc. zniżką.

Letni basen nie wygląda imponująco, ale chętnych do opalania i kąpieli dzisiaj nie brakuje. Przed obiektem gruntowny remont, który ma kosztować ponad 20 milionów złotych, ale wciąż czekamy na informację, na jakim etapie są przygotowania do tej inwestycji.

/asz/
Relacja Artur Ciachowski

Poprzedni artykułTrwa drugi wakacyjny turniej plażówki [FOTO]
Następny artykuł50 tysięcy z PCK na kampanię Anny Zalewskiej i działaczy PiS?